Віктор Лешик, журналіст
Віктор Лешик, журналіст

Світ на перевалі: може відкотитися назад до розрібнених національних квартирок-нірок, де торжествує установлена ідеологія з авториторизмом і екстенсивна розробка нафти-газу і вугілля АБО світ може потягнутися за Ілоном Маском і стрімко опановувати новітні технології з відновлювальною енергією, електротранспортом, глобальним інтернетом і освоєнням сусідніх планет.

У всій красивості другого варіанту у нього є суттєвий недолік – світу не треба буде існуюча промисловість з такою кількістю робітників та інженерів із застарілими технологіями. А саме зайняті на цих морально застарілих виробництвах і члени їхніх родин складають більшість на виборах. Вони тримають при владі Путіна і привели до президентства Трампа.

Новий президент США виступає за відродження промислової слави Детройта і за розширений видобуток американської нафти. Велика кількість дешевої нафти – це не лише удар по путінській Росії, але й гальмування інвестицій у новітні технології. Дехто із футурологів оптимістично стверджує, що прогрес технологічний уже не спинити. Я так не думаю.

Римська імперія була уже на порозі грандіозної промислової революції ( опанувала гідроенергію), коли до влади у ній прийшли варвари і Європа набагато століть потонула в Середньовіччі.

Джерело: Віктор Лешик

БЕЗ КОМЕНТАРІВ