Віктор Лешик, журналіст
Віктор Лешик, журналіст

А це по-справжньому тривожно. Те, що сказав Патріарх РПЦ Кіріл. Але перед тим, як дати його цитату, буквально два слова про своє розуміння мотивів російської агресії.

Я ніколи не вірив, що Кремлем рухають економічні чи військові мотиви, ну, а тим паче «защита русскоязичного населения». Починаючи з Івана Грозного, зовнішня політика Московії не вписується у рамки раціонального розуміння світу і місця московського князівства у цьому світі. Третій Рим, Цар (замість великого князя), оборонець християнства, який дає команду задушити свого православного патріарха… Я здогадувався про все це і думав, що Кримом Путін наситить відроджену доктрину Третього Риму: хрещення у Херсонесі князя Василя (згодом Володимира), встановлення пам’ятника Хрестителю у Москві і …Ні, Церква жене Путіна далі. От, власне, цитата Кіріла, яка означає тільки одне: Москва за жодних обставин не примириться з самостійною українською державою зі столицею у Києві:

«Мы никогда не согласимся на изменение священных канонических границ нашей Церкви, ибо Киев – это духовная колыбель святой Руси как Мцхета для Грузии или Косово для Сербии».

Джерело: Viktor Leshyk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ