Віктор Лешик, журналістЦе принципово два різні типи Homo sapiens: людина, яка чекає високих зарплат і людина, яка організовує свою справу і заробляє сама, не очікуючи, коли там щось проіндексують.

Недавній референдум у Швейцарії ставив питання руба: ви за те, щоби не працювати і отримувати гарантовані 2,5 тис. евро? Альпійці цього не захотіли… Дивні люди. Дивно, якщо не знати, що уже в 2014 році громадяни Швейцарії отримували у середньому на місяць $6,3 тис. Чи можна було б у Швейцарії прожити на 2500 евро? Звичайно, можна, але досить скромно: магазин-телевізор-аптека. Ніяких тобі зарубіжних морських круїзів, поїздок в Діснейленд чи на европейський чемпіонат з футболу. А рівень домагань, амбіцій у середнього учасника швейцарського референдуму набагато вищий.

Я працював з однією фірмою, що розташована неподалік Берна, купяв їхні пігменти для виробництва фарб. Це одні з кращих пігментів у Європі. А на самій фірмочці максимум 30-40 осіб з дуже високими зарплатами. Якось за кухлем пива на виставці говорив з болгарином Філіпом, який уже з 10 років мав контракт у цій фірмі. Після третього кухля (старт філософських розмов) Філіп зауважив: різниця між колишнімі комі ( вихованцями комунізму) і корінними европейцями у рівні особистісних домагань. Комі легко задовольнити: дай на ковбасу, пляшку горілки, ну, ще в Крим на тиждень… і йому, і його дітям більше не треба. А те, що ви називаєте жадністю европейців, примушує їх більше вчитися, більше заробляти, і врешті через технології формувати завтрашній день.

Джерело: Viktor Leshyk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ