Віктор Лешик, журналіст
Віктор Лешик, журналіст

Не люблю, коли на запитання «хто ти?» відповідають: я – юрист, я – фермер, я – будівельник. Це схоже на архаїчне кастове ділення людей за видом діяльності. Людина ширша, аніж професія, що її годує. Принаймні так має бути. І так вже сталося, що в єдиному дипломі про вищу освіту (зараз модно три – чотири дипломи) у мене записано «журналістика».

Шість років газети, 7 – радіо, 13 – телебачення. Кореспондент, спецкор, модератор прямого ефіру, політичний оглядач, директор телестудій… І при цьому ніколи не виникало жодного бажання вступати у спілку журналістів. Цінував свободу, можливість мати і відстоювати свою позицію. Тому двічі сам подавав президентам країни заяву і йшов з посад, про які мріяли заслужені журналісти України. У цьому немає жодної моєї заслуги чи предмету для гордощів – це вроджений характер від моїх предків-козаків. Інколи я думаю, що з іншим характером було б легше і мені і моїм близьким…

І все ж у День журналіста я хочу згадати тих, хто йшов з життя і з професії, але не схибив душею. Хочу привітати тих, хто як міг, незважаючи на всі спокуси і марноти, допомагав тим, хто не міг себе захистити, шукав-мучився-добивався хоча би тіні тієї прекрасної Дами, що зветься Істиною. Вас всіх з професійним святом. І будьмо ширші й глибші, аніж рамки нашого фаху.

Джерело: Viktor Leshyk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ