Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Президент України Порошенко перевів першого зама своєї адміністрації Віталія Ковальчука в Кабмін на посаду свого представника. Це сильна поразка особисто Ковальчука, який збирався вже зайняти замість Ложкіна посаду всесильного голови апарату Президента України, а не опускатися на три сходинки вниз.

Заслання Ковальчука в Кабмін – це тимчасова перемога глави Адміністрації Президента України Ложкіна, який вже зібрався зіскочити з потяга Порошенка, який мчить в нікуди. Але гучні офшорні скандали і вимоги Заходу щодо боротьби з корупцією змусили його залишитися в політиці.

Зараз в Україні не закон, а «політичний дах» або наявність серйозної посади в політиці дозволяє зберегти величезні нелегітимні, сумнівні статки і допомагає відбитися від антикорупційних атак Заходу. Тому Ложкін залишається в Адміністрації Президента, щоби зберегти свою економічну безпеку. Він справедливо сподівається, що президент Порошенко, пов’язаний їхніми минулими справами, використовуючи Генпрокуратуру і НАБУ, успішно захистить від громадських нападок не лише свою величезну офшорну власність, але й статки глави своєї адміністрації.

Віталій Ковальчук
Віталій Ковальчук

А у Ковальчука буде особливе завдання від президента Порошенко, з яким він, в кінцевому рахунку, не впорається. З одного боку, він має стежити за дотриманням інтересів Порошенка в роботі Кабміну і в загальному корупційному процесі, а також припиняти нездоровий інтерес Прем’єр-міністра України Гройсмана до великих фінансових потоків. Ковальчук стане «очима і вухами» президента в Кабміні.

З іншого боку, призначення досвідченого Ковальчука на цю посаду має створити серйозні перешкоди для роботи групи західних радників на чолі з Бальцеровичем, який дуже швидко відчує на собі інтриги і нахабство Ковальчука, за яким стоїть Порошенко. Спостерігачу від Заходу – Бальцеровичу – президент Порошенко протиставив свої «очі» – Ковальчука.

Створюється перша «конфліктна пара» в уряді Гройсмана. Ковальчук – це смілива відповідь Порошенка на спроби Заходу нейтралізувати процес повної корумпованості Кабміну України і змусити центральну виконавчу владу самостійно почати реформи. Як завжди у Порошенка, все хитро придумано, але не перспективно.

Джерело: Віктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ