Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Інтернет і ЗМІ попри літо сповнені емоційно-інформаційними бульбашками: рекламна поїздка президента України Порошенка в Індонезію, з якої світ дізнався про потворно дешеву та мовчазну після Майдану «робочу силу» України. Одночасно Порошенко, поки не пізно і нічого не загрожує, ухвалив доленосне рішення – приїхати в ГПУ. Потім, коли після зміни влади всі почнуть ловити колишнього президента, Петро Олексійович відповідатиме – а я вже був в ГПУ, не сподобалося. Більше не піду. І незрозуміло, хто кому піднімає рейтинг, Порошенко Луценку чи Луценко Порошенку.

Хоча метод обрали хибний. Замість того, щоб одному – Луценку – ловити корупціонерів, а іншому – Порошенку – проводити реформи і позбавлятися мерзенних олігархічних звичок, вони готуються до веселої бесіди-допиту (типу монолог з 95 кварталу!). А поки ГПУ готується до прийому на державному рівні президента України, щоби показати цій незадоволеній країні, що всі рівні перед Законом. Але створюється прецендент. Це добре.

І не звертайте увагу на галасливу і незграбну спробу мужньої Наді Савченко познайомитися під час поїздки в АТО і до сепаратистів з чарівною, вальяжною, розкішною Оксаною Марченко. Нічого не вийде.

Зараз головна тема політичного літа – це конфлікт, що розгорається між силовиками (ГПУ-НАБУ-СБУ-МВС-АП). Тут поки що головний герой цієї п’єси – Генпрокурор України Юрій Луценко. Я думав, що він як і Турчинов – письменник. Коли він був в’язниці, ми з ним листувалися, і у нього непогана ерудиція. Але виявляється, що Луценко – драматург. Тому зараз у Юрія Луценка є три «театральні» проблеми, які можуть перетворитися на важкі політичні конфлікти. Всі три проблеми почалися з легкої руки Юрія Луценка. Перша проблема – це легковажний візит Порошенка в ГПУ. Друга проблема – це інтриги і шантаж Матіоса про відхід від цієї «дорогої» роботи. Але третя проблема і найголовніша – це мережевий конфлікт силовиків один з одним за всихаючий ринок корупційних послуг в країні.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ