Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко – на вершині слави і багатства, і він готовий йти на президентські вибори. Ляшко сміливо дивиться в майбутнє, навіть якщо це кулак його політичного опонента. У конкурсі політичної демагогії та популізму він дасть фору будь-якому політикові України, включаючи самого президента Порошенка. В цьому і вся проблема. Його нічого не бентежить в українській політиці – тут він почувається як риба у воді.

Нещодавно, в процесі чергового політичного скандалу-вистави, Олег Ляшко зажадав від СБУ охорони члену своєї фракції – сліпого та древнього Шухевича. У Верховній Раді Олег Ляшко, грубо відірвавши від трибуни немічного Шухевича, сміливо закликає до імпічменту президента Порошенка. Слово – не горобець. Навіть якщо це слово з уст такого універсального демагога. Словами, сказаними всеїдним Ляшком про імпічмент Порошенка, в потрібний час і в потрібному місці можуть скористатися й інші, більш серйозні політичні противники президента.

Але президент України Порошенко теж не дрімає. Його радники давно вказують йому на загрозу, яка виходить від цього талановитого і грізного коміка, скандаліста, улюбленця олігархів, політичного «Котигорошка з вилами». Зараз після зради і розправи над Саакашвілі президент Порошенко може спокійно взятися за невгамовного лідера Радикальної партії. Звичайно, Олег Ляшко любить кураж, політичні авантюри і гроші будь-яких олігархів. Він упевнений в своїй удачі. Але в даному випадку, ще невідомо кому більше потрібна «охорона-караул» від СБУ – сліпому і невинному старому Шухевичу, якого стільки разів обманювали в українській політиці, або щасливому і темпераментному Ляшкові, чий президентський рейтинг, ймовірно, вже зрівнявся з рейтингом Порошенка.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ