Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Марні надії ПУТІНА.

Незалежно від того, хто переможе в США на виборах, світовий конфлікт із Кремлем буде тільки посилюватися. Адже за останні три роки Путін порушив три світових табу. Перше – не можна порушувати склалася міжнародний порядок. Вигравай в рамках правил гри, а не нав’язуй свої правила. Друге – не можна порушувати визнані міжнародним співтовариством державні кордони. Це не дозволено нікому. Третє – не можна використовувати ядерний шантаж у міжнародних відносинах. Тим більше, якщо не тобі загрожують, а ти погрожуєш іншим. Ця заборона встановлена після Карибської кризи, в 70-ті роки і її не порушували півстоліття.

Зараз Президент Росії Путін послідовно порушив всі ці міжнародні табу. І справа не Україні – жертві російської агресії або США – найсильнішій країні світу. Системне порушення міжнародних правил карається усім світом, а не однією країною. Ситуація для Путіна ускладнюється з кожним днем.

Тепер Путін сподівається, що прихід нових політиків до влади в Європі і США змінить геополітичну ситуацію в його користь, допоможе уникнути відплати. Насправді, нові політики тільки зроблять його життя ще більш небезпечним і тяжким. Такі харизматичні політики, як Трамп, Ердоґан, Саркозі і Борис Джонсон та інші, із лише особистісних причин, зіткнуться з Путіним набагато сильніше, ніж із будь-яким іншим політиком. Бо постійна путінська брехня, провокативність, непередбачуваність, нахабство, подвійна гра будуть ними сприйматися як особистий випад і образи. Це не політики типу Меркель, Олланда чи Порошенка, схильні до умиротворення і співпраці з Путіним. Тому, незалежно від того, хто переможе на президентських виборах США і на виборах у Європі, світовий конфлікт із Росією і особисто з Путіним, на його превеликий подив і досаду, буде тільки посилюватися.

Джерело: Віктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ