Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»Те, що сказала Савченко з приводу необхідності спілкування з лідерами сепаратистів, маріонетками Кремля – це не страшно. Українське суспільство швидко дорослішає і воно вміє не тільки критикувати нашого невдалого президента-олігарха з його похабними мінськими угодами, вічними скандалами, політичними фокусами, але й своїх друзів і захисників.

Важко повірити, що Савченко, просидівши два роки в російській в’язниці через те, що боролася зі зброєю в руках за єдність всієї України, вийшовши на свободу, може захищати сепаратистів. Таким чином вона не скільки руйнувала свою політичну кар’єру, скільки робила нікчемними два роки своєї в’язниці та всі перенесені нею страждання. Тут Кремль і наші «доброзичливці» прорахувалися. Одна справа розраховувати, використовувати Савченко в своїх брудних мінських іграх, інша справа – її реальні можливості в цьому напрямку. Українське суспільство сприйматиме Савченко лише як люту захисницю цілісності та суверенітету України.

Від неї чекають демонстративної ненависті до російського агресора, а не християнського милосердя до маріонеток Кремля – Захарченка та Плотницького. Україна чекає від Савченко боротьби з тими, хто таємно чи відрито співпрацює з російським агресором і заробляє на крові та війні. Все інше, сказане нею не до теми або випадково, буде відмітатися громадською думкою України. І Савченко доведеться з цим рахуватися.

Можна сподіватися, що і сама Савченко дорослішатиме і змінюватиметься. Хоча вже видно, що депутатська діяльність – це не її робота. Її місце на фронті, у військовій владі або правоохоронній сфері, де її чесність, щирість, віра в справедливість і ненависть до ворогів України будуть дуже доречними. Вона буде задихатися в нашій цинічній та малопрофесійній Верховній Раді, де панують ділки від політики, демагоги, корупціонери і п’ята колона Кремля. Там їй немає на кого спертися. Вона швидко стане «білою вороною», над якою в парламенті регулярно знущатимуться і намагатимуться підставити або використовувати.

Савченко добре знає військову справу, і могла б багато зробити для очищення зони АТО від злодіїв, контрабандистів, корупціонерів і непрофесіоналів, які обліпили наших військових на фронті. Зараз це «контингент» набагато небезпечніший для національної безпеки України, ніж сепаратисти або російська вояччина. Боротися за справедливість на війні, в зоні АТО набагато важливіше, ніж виступати, в безсилій Верховній Раді, що знецінилася в очах українців.

У нас в Україні, з легкої руки президента Порошенко, складається дуже дивна кар’єрна практика, більше схожа на монархію. З одного боку, від військових, силовиків, суддів, прокурорів вимагають проходження найсуворіших кваліфікаційних іспитів і перевірок для заняття посади. З іншого боку, керувати ГПУ, армією, СБУ, МВС може хто завгодно.

Так, наприклад, на посаду Генерального прокурора України може розраховувати будь-яка людина, яка відповідає трьом наступним вимогам. Вона не обов’язково повиненна мати вищу юридичну спеціалізовану освіту – скоріше навпаки. Претендент на посаду має бути добре знайомим з президентом Порошенком і, хоча б два роки, просидіти в тюрмі – у будь-якій.

За цими трьома параметрама Савченко могла б легко зайняти місце Генерального прокурора та їй повірили б більше, ніж життєрадісному і спритному Луценку. Але є ще посада військового прокурора, в яку залізною хваткою вчепився непотоплюваний, при всіх політичних режимах, сумно знаменитий Матіос. Ось це місце для Савченко. Вона принаймні сама вірить в справедливість, захищала б військовослужбовців, не брала б хабарів і не прикривала контрабандистів.

А велика політика на неї почекає.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ