Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Якщо Путіну не подобається ані мінський переговорний процес, який він сам нав’язав Порошенку та Україні, ані нормандський формат переговорів (обговорення долі України Німеччиною, Росією без участі США), то саме час переходити до Женевського формату переговорів (США–ЄС–Україна–Росія). Що буде правильно і реально.

Але обговорювати вже на цьому вищому рівні війну в зоні АТО на Донбасі разом з Кримом. Це дозволить прийти до угоди про розміщення миротворчих сил під мандатом ООН не лише на Донбасі, але й в Криму. Що, в принципі, буде кроком вперед.

Що стосується звинувачень України з боку Путіна в тероризмі. Після вбивства Шеремета добре видно, що Кремль створює єдиний терористичний простір від Києва до Ніцци та Парижа. Так, методами терору, а не співпраці Путін визначає зону свого геополітичного впливу – від Києва до Парижа, Брюсселя та Берліна. Тому тепер проблема європейської безпеки однаково близька Україні та Європі. І поки в Європі це не зрозуміють Путін не перестане стимулювати теракти в містах Євросоюзу та загострювати ситуацію в Україні.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ