Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Ті, хто намагаються спрогнозувати відхід американців з України, не знайомі з геополітичним «комплексом неповноцінності» Америки. Як і Росія, США має свій комплекс неповноцінності. У Росії – це Україна, а у США – це Куба.

Саме Карибська криза 1962 року показала Америці, що не можна спиратися на ідеї ізоляціонізму, бо СРСР (Росія Путіна) просуватиметься туди, звідки йдуть американці. До речі, ця Карибська криза погано закінчилася, як для Кеннеді, так і для Хрущова. Тому Трамп не дозволить повторити ситуацію, коли Кремль з позиції сили, як це було під час Карибської кризи, шантажуватиме ядерною зброєю США або їхніх природних стратегічних союзників (Німеччину, Велику Британію та Японію). Ось чому, відхід американців з України просто неможливий, тому що призведе до стимуляції міжнародної експансії путінської Росії. І, перш за все, в Європу. Тому Україна, поза своїм бажанням, є природним союзником США, особливо в ролі «м’якого підчерев’я» Росії.

Інша справа, що на відміну від ідеологізованих демократів, республіканці-прагматики США будуть не скільки наполягати на демократичних цінностях України, скільки візьмуться за створення сильної централізованої влади, звільненої від корупціонерів та олігархів. Тільки така влада зможе бути партнером Америки.

Американському президенту Трампу потрібен сильний форпост європейської безпеки, реальний бар’єр на шляху Росії до Європи, а не вічна боротьба за демократію в глибоко корумпованій Україні, яка не здатна ані до самоврядування, ані до успішного виконання стратегічної ролі в світі.

Але така позиція США не вигідна ані Києву, ані Кремлю. Тому в боротьбі з республіканською адміністрацією президента Трампа інтереси Порошенка і Путіна об’єктивно збігаються. Бо в результаті жорстких, активних дій США в нашій країні, Порошенко втрачає владу, а Путін – Україну. Обидва це прекрасно усвідомлюють. Подивимося, що придумає цей геополітичний дует проти американського «Молота».

Правда є ще один неймовірний варіант, коли американці організовують «конкурс лояльності», влаштують, так би мовити, «соцзмагання» між Путіним і Порошенком – хто більше принесе користі США. Відповідно, хто кого раніше зрадить: Путін – Порошенка або Порошенко – Путіна.

У будь-якому випадку, їхні геополітичні «судоми і страждання» підуть на користь Україні та її народу. Отже, починається грандіозна вистава або бої без правил, які так любить американський президент Трамп, де українські злодійкуваті «Шатуни» при владі, грають проти жорсткого «республіканського молота» Америки.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ