Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Із ПРИВОДУ НОВОЇ ЕМБЛЕМИ ВІЙСЬКОВОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ.

Перше – цей символічний жест уже непоганий результат перемоги Майдану. Якщо американські танки і ракети з’явилися в Прибалтиці, то українські військові чесно вказали на свого основного ворога, який би страшний і сильний він не був. Навіть НАТО соромиться назвати свого основного супротивника і тому швидко загниває. А українці не побоялися. У світі знову відтворюється старовинний європейський архетип: Давид проти Голіафа.

Друге – вкрай болюча реакція російської ЗМІ, Інтернету і офіційної влади говорять про те, що для Кремля і його громадської думки акти демонстративного приниження або знущання над «величчю Росії» сприймаються там набагато болючіше, ніж чергові санкції і критика світової спільноти. Адже якщо слабкий знущається над сильним, значить сильний не такий уже і сильний, як йому здається.

Третє – «художники» з військової розвідки України самі не знають, що накоїли. Вони несвідомо визначили кінцеву мету України – бути форпостом Західного світу в боротьбі з агресивною, консервативною Росією. Україні судилося виконати свою історичну місію – стати епіцентром європейської безпеки.

Крім того, саме Україні, за мандатом ООН, доведеться займатися «відновленням порядку» в післявоєнній, постпутінської Росії, бо ніхто у світі не знає росіян краще, ніж українці.

І останнє. Не менш важливе. Судячи за цією емблемою військової розвідки – Україна перша країна в світі, яка відкрито, мужньо бореться з агресивною Росією, «за мир у всьому світі», а не тільки за себе.

Джерело: Віктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ