Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Насправді публікація в Голландії доповіді міжнародної слідчої групи, яка розслідувала факт загибелі Боїнґа малайзійської авіакомпанії рейсу МН17 має кілька цілей:

1) Знайти і пред’явити міжнародній громадськості докази того, що російські військові збили цивільний літак над Україною, що автоматично робить Росію спонсором міжнародного тероризму поряд з «ІДІЛ».

2) Повернути європейську солідарність, що похитнулась, і зміцнити санкції проти Росії. І хоча Нідерланди були в групі критиків санкцій та євроскептиків, тепер мало хто з європейських політиків буде відкрито вимагати зняття санкцій, після того як вина Росії буде доведена і визнана міжнародною громадськістю.

3) У доповіді слідчої групи є багато винних у катастрофі Боїнґа, але серед обвинувачених немає президента Росії Путіна. Тому вся вина лягає на російських військових. Мета – відірвати військових від Путіна. Точно так само як економічні санкції боляче вдарили по оточенню Путіна та їм доведеться вирішувати – чи зберегти свою вірність Путіну, чи позбутися накопичених на Заході багатств. Точно так само перед військовою верхівкою Росії зараз стоїть вибір. Або взяти відповідальність на себе за збитий цивільний літак, або Захід буде звинувачувати в усьому особисто президента Путіна.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ