Віктор Шишкін, екс-суддя Конституційного суду України
Віктор Шишкін, екс-суддя Конституційного суду України

Друзі та читачі, вже 3 дні не був у Києві, мав зустрічі у різних середовищах. Ті, хто турбується через долю країни, продовжують обговорювати мінський договорняк і зміни до Конституції, що відбулись у «чорний четвер» 10 днів тому. Багато хто не сприймає їх за суттю, а ще більш через положення ч. 2 ст. 157 Конституції – заборона її змінювати за умов воєнного стану. Є також значна група людей, які погоджується з тим, що в Конституції міститься припис про вказану заборону, але допускає таку зміну як необхідність для «судової реформи».

Таке різноманіття у поглядах і підходах змушує мені у черговий раз оприлюднити свою позицію.

1) Я категорично проти підходу до Конституції, яка є правовою основою нашого суспільного і державного устрою, з позиції «по поняттях». Тобто, Конституція не дозволяє, але якщо треба, то можна на її приписи не зважати, а попросту наплювати. Якщо ми з вами в самих себе, а потім в наших дітях і онуках закоркуємо таку ментальність, то ніколи не житимемо за ПРАВОМ, тому що «по поняттях» буде тоді весь час переважати. У цьому і ховається основний корінь нашого «бардаку»!

2) Конституція є інтегрованим документом. В ній містяться різні за цільовим призначенням норми – лозунги, принципи, фундатори, регулятори тощо. Багато які з них можуть трактуватися по різному. Однак є і «норми-заборони», які виконують функцію шлагбаума – їхати заборонено ! До них належить ст. 157 Конституції. У заборонних норм не може бути варіацій та трактувань, а тим паче з позиції так званої доцільності. Ось саме це маємо ментально засвоїти!

3) СПРАВЕДЛИВЕ обурення народу діяльністю пройдисвітів у суддівських мантіях вже інші пройдисвіти з Банкової використали на свою користь і у зло народному очікуванню. Дуже стисло:
а) реформування саме суддівського корпусу (вони – найбільше обурення народу) можна було здійснити і без ламання тексту Конституції;
б) переформатування корпусу суддів мало б бути спрямоване на появу незалежних від політиків суддів, а не на прислужників Порошенко на роки його каденції;
в) ґвалтом навколо потреби судової реформи зробили вінегрет із пропагандистської суміші норм Конституції та норм законів, чим годували народ і депутатів, які не довчилися;
г) певні зміни до Конституції обмежують права людини на справедливе і доступне судочинство, про що неодноразово ще з осені минулого року волали правозахисні організації і били у набати.

4) Обурює пропагандистська маніпуляція навколо так званої «судової реформи». Необхідністю проведення цієї реформи намагаються пояснити своє голосування за конституційні зміни деякі депутати із числа комбатів, учасників АТО, членів фракції «Батьківщина» тощо. Не знаю, свідомо чи несвідомо, але вони потрапили в тенета операції «прикриття», спроектованої на Банковій або в Кремлі. Хто хоча б щось читав про роботу спецслужб знає, що операція «прикриття» розробляється, щоби відволікати увагу від основної операції. Основна операція – це внесення будь-яких змін до Конституції, що має ціллю закріплення доктрини Путлера-Лаврова, про те що в Україні іде саме громадянська війна, а не їхня агресія. Про це я вже кажу майже рік і все як горохом об стіну.

Наступні події це підтвердили – голоси в Європі про пом’якшення санкцій щодо РФ стали значно гучними; фрау Меркель, якщо вірити німецьким ЗМІ, добалакалась в оцінці ситуації в Україні до висловлення – Вurgerkrieg, тобто громадянська війна. Українська влада допомогла Путлеру прорвати і так вже не дуже стійкій фронт його противників в Європі.

Джерело: Віктор Шишкін

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ