Віра Савченко
Віра Савченко

На переконання сестри української льотчиці Надії Савченко Віри, якби в Росії був справедливий суд, то Надія уже давно була би на волі. Натомість, в РФ затялися і готують суворий вирок, аби не показати себе перед цілим світом дурнями. Про це в інтерв’ю виданню Інформаційний Акцент розповіла сестра української льотчиці Віра Савченко.

За її словами, про абсурдність звинувачень проти її сестри свідчать навіть покази самих свідків обвинувачення.

«Брехали не «в одну дудку», адже обвинувачення розповідає, що під час артобстрілу загинули двоє журналістів, третій був поранений. Проте судді навіть не згадують, що крім двох журналістів, там полягло 25 їхніх військових. Ми маємо імена 10 з них, дати народження, паспортні дані.

У ході відеодопиту одного зі свідків запитали: «Скільки там було людей?». Погано підготовлений простачок чесно відповів: «Ну, десь 25». Прокурори перелякалися: «Боже, він не те говорить!». Відеозв’язок зі свідком перервався, а коли відновився, він уже відповідав по-іншому: «Я забув, не пам’ятаю. Я підписав протокол – у ньому все є». А в протоколі – лише загиблі журналісти.

Інший свідок заявив: «Там не було більше нікого». Після того, як Надя поставила йому уточнювальне запитання, він зірвався і крикнув: «Та там половина мого взводу полягла!». Таких неспівпадінь у справі дуже багато, і прокурори ніяк не могли звести її докупи…».

Віра Савченко також підкреслила, що у Надії є сотні реальних свідків, які готові свідчити на її захист, однак, на її переконання, після перетину російського кордону усі вони лише можуть поповнити списки політв’язнів: «Вони всі готові свідчити навіть у Донецьку. Але ми розуміємо, що в Росії ці люди одразу ж опиняться за ґратами. І Україна лише поповнить список нових політв’язнів».

Повний текст інтерв’ю читайте тут.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ