Вірменія та Азербайджан звинувачують одне одного у порушенні кордону
Азербайджан звинуватив Вірменію у загибелі двох військових

Відносини між Азербайджаном та Вірменією знову загострюються. Під час прикордонних сутичок з вояками вірменської армії загинули двоє азербайджанських військових. Про це повідомляє  Міноборони Азербайджану, передає Європейська правда.

Азербайджан заявляє, що солдата і офіцера було вбито 27 березня, коли вірменські війська намагалися перетнути кордон.

Вірменія, своєю чергою, звинуватила азербайджанських військових у нападі на кілька сіл поблизу кордону між двома країнами, внаслідок чого було поранено одного мирного мешканця.

На думку вірменської сторони, азербайджанці є відповідальними за новий виток конфронтації на кордоні між країнами і довкола Нагірного Карабаху, який розташований всередині Азербайджану, але перебуває під контролем вірменської більшості та РФ.

Як відомо, конфлікт між Азербайджаном і регіоном Нагірний Карабах розпочався 1988 року, коли населена переважно вірменами автономна область заявила про вихід зі складу Азербайджанської РСР.

У 1991 році в НК оголосили про створення Нагірно-Карабаської республіки, що призвело до бойових дій між Азербайджаном і Вірменією, внаслідок яких загинуло понад 30 тисяч осіб, а близько мільйона були змушені залишити свої будинки. Вірменській армії вдалося утримати Карабах. Баку вважає НК частиною своєї території.

У травні 1994 року сторони уклали перемир’я. Досі під егідою Мінської групи ОБСЄ і за співголовування РФ, Франції та США тривають переговори.

У 2008 році президенти Азербайджану, Вірменії та РФ у Москві підписали декларацію, яка має сприяти врегулюванню конфлікту між двома країнами

БЕЗ КОМЕНТАРІВ