Законопроект щодо незалежності Карабаху найближчим часом винесуть на розгляд парламенту Вірменії
Законопроект щодо незалежності Карабаху найближчим часом винесуть на розгляд парламенту Вірменії

Уряд Вірменії визнав незалежність самопроголошеної Нагірно-Карабаської Республіки. Законопроект представив на засіданні виконавчого органу заступник міністра закордонних справ Вірменії Шаварш Кочарян. Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Визнання незалежності НКР обумовлено результатами обговорень між Вірменією і НКР, враховуючи подальший розвиток (ситуації в регіоні, – ред.), зокрема, зовнішніми факторами», – сказав Кочарян.

Законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд парламенту Вірменії.

Раніше Вірменія не визнавала незалежність Карабаху, пояснюючи це небажанням шкодити переговорному процесу.

Коментуючи напередодні плани уряду Вірменії обговорити законопроект про визнання незалежності НКР, в МЗС Азербайджану заявили, що «незалежно від результатів обговорення, очевидно, що подібним провокаційним кроком Вірменія вкотре грубо порушує норми і принципи міжнародного права, резолюції Ради Безпеки ООН 1993 року, а також відповідні документи і рішення щодо конфлікту, ухвалені іншими міжнародними організаціями».

МЗС Азербайджану наголошує, що в своїх резолюціях Рада Безпеки ООН однозначно підтвердила, що Нагірний Карабах є невід’ємною частиною Азербайджану, і зажадала негайного, повного і беззастережного виведення окупаційних сил з усіх окупованих територій Азербайджану.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, ситуація в зоні карабаського конфлікту різко загострилася в ніч проти 2 квітня 2016 року. Почалися бойові дії із застосуванням авіації та артилерії. Сторони домовилися про режим припинення вогню 5 квітня, але вже на наступний день обмінялися звинуваченнями в порушенні перемир’я.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ