У Єревані тривають акції протесту
У Єревані тривають акції протесту

Ніч на на 24 червня в Єревані пройшла спокійною, жодних спроб розгону демонстрації не було. З протестувальниками всю ніч на вулиці залишилися депутати і зірки шоу-бізнесу, вони створили своєрідну живу стіну між мітингом і кордонами поліції, повідомляє «Новости-Армения».

На проспекті Маршала Баграмяна мітингують кілька тисяч осіб. Поліція заблокувала проспект, де розташовується резиденція президента Вірменії. Доступ до неї перекрито декількома кордонами сил поліції. Поліцейські одягнені в шоломи, озброєні кийками та щитами. На місце стягнуто водомети.

Учасники акції виступають проти подорожчання електроенергії, вони відмовилися від зустрічі з президентом Сержем Саргсяном. Водночас координаційна група заявила запропонувала главі держави в прямому ефірі оголосити недійсним рішення Комісії з регулювання суспільних послуг про підвищення тарифів на електроенергію. Крім того, демонстранти виступили також із закликом про проведення акцій протесту і сидячих страйків у всіх містах і селах Вірменії за прикладом другого за величиною міста республіки – Ґюмрі, де вже почався сидячий страйк. До слова, в місті Ґюмрі дислокована 102-га російська військова база і у січні тут вже проходили протести через резонансне вбивство, яке скоїв військовий РФ.

Правоохоронні органи Вірменії сподіваються на посередництво депутатів Національних Зборів для розблокування єреванського проспекту Баграмяна. Про це сказав начальник поліції Єревана. Він зазначив, що зараз поліція діє толерантно, але якщо проспект не буде розблокований, правопорушники будуть притягнуті до відповідальності. За його словами, поліція діятиме «суворо в рамках закону».

Як повідомляв , 22 червня у Єревані кілька тисяч демонстрантів влаштували акцію протесту проти здорожчання електроенергії. Силовики розігнали протестувальників водометами. Водночас увечері 23 червня до місця проведення акції на проспекті Баграмяна в Єревані знову вийшли демонстранти. Влада, у свою чергу, стягнула додаткові сили поліції. До учасників акції приєдналася низка опозиційних депутатів, а також депутат від владної Республіканської партії, міністр освіти і науки Вірменії та інші. Депутати закликають присутніх побудувати «живу стіну» між демонстрантами і поліцією заради уникнення насильства. Серед протестувальників вже з’явилися люди з прапорами України та ЄС, повідомив місцевий блогер Арсен Аветисян на своїй сторінці в Twitter.

Читайте: У Вірменії назріває політична криза – проросійська влада водометами розігнала демонстрантів

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ