У Росії зафіксовано перший випадок зараження вірусом Зіка
У Росії зафіксовано перший випадок зараження вірусом Зіка

У Російській Федерації зареєстровано перший випадок захворювання на лихоманку Зіка. Про це повідомили в прес-службі Росспоживнагляду, передає NEWSru.com.

Хвора перебувала на відпочинку у Домініканській Республіці. Після прибуття в Москву клінічних проявів захворювання не було. Проте, через кілька днів після повернення, було зафіксовано погіршення самопочуття, температура, висип.

«Хвору негайно госпіталізували з рекомендацією обстеження на лихоманку. За результатами лабораторного дослідження вітчизняною тест-системою, в біологічних рідинах хворої виявлено вірус Зіка», – повідомили в прес-службі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, начальник Київської СЕС Олег Рубан заявив, що захворювання українців вірусом Зіка виключене. Навіть якщо хвороба потрапить в Україну з комахами – кліматичні умови завадять поширенню лихоманки, наголосив він.

Нагадаємо, європейське агентство лікарських засобів (EMA) заявило про створення експертної групи, яка консультуватиме медичні компанії, які розробляють вакцини та лікарські препарати проти вірусу Зіка.

Водночас у Китаї перший і поки єдиний пацієнт, який заразився вірусом Зіка, видужав. У неділю 34-річний чоловік був виписаний з лікарні.

Раніше першу передачу вірусу Зіка від людини до людини зафіксували в американському штаті Техас в США. Місцева влада підтвердила, що лихоманка передається статевим шляхом.

У свою чергу, Всесвітня організація охорони здоров’я застерегла, що небезпечний вірус Зіка може вийти з-під контролю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ