вірус Зіка
Вірус Зіка становить небезпеку для жінок, які планують завагітнити

Улітку цього року вірус Зіка може поширитися на Європу. При цьому ймовірність серйозного спалаху захворювання невисока. Про це повідомляється на офіційному сайті ООН, пише Newsru.com.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ймовірність місцевої передачі вірусу Зіку є помірною у 18 країнах Європи, і високою на острові Мадейра та північно-східному узбережжі Чорного моря. ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження комарів та інформувати населення – зокрема, вагітних жінок – про негативні наслідки захворювання.

Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. Експерти прогнозують, що в 2016 році вірусом можуть заразитися до 4 мільйонів осіб в Південній та Північній Америці.

Як відомо, хвороба становить небезпеку в основному для жінок, які планують завагітнити, оскільки може викликати мікроцефалію у деяких новонароджених.

Також ВООЗ застерегла, що небезпечний вірус Зіка може вийти з-під контролю. У Бразилії, звідки почалося поширення хвороби, з таким діагнозом вже народилися кілька тисяч дітей.

Заражених вірусом було виявлено в Європі та США. Всі хворі до цього відвідували країни Латинської Америки. Один випадок було зафіксовано в РФ.

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що для боротьби з поширенням вірусу Зіка потрібно 56 млн доларів. Перевіреної вакцини від вірусу поки що немає. Рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, начальник Київської СЕС Олег Рубан заявив, що захворювання українців вірусом Зіка виключене. Навіть якщо хвороба потрапить в Україну з комахами – кліматичні умови завадять поширенню лихоманки, наголосив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ