Ідею міжнародного розслідування злочинів комунізму підтримали 8 країн
Ідею міжнародного розслідування злочинів комунізму підтримали 8 країн

Міністерства юстиції восьми східноєвропейських країн на конференції в Таллінні узгодили спільну заяву про необхідність створення міжнародної агенції, що розслідуватиме злочини комунізму. Про таке рішення повідомляє міністерство юстиції Естонії.

Рішення було ухвалене 23 серпня – в день, коли світ відзначає 76 річницю від підписання Пакту Молотова-Ріббентропа. Естонський міністр Урмас Реінсалу зазначив, що «люди повинні знати про страждання мільйонів внаслідок злочинів нацизму та комунізму».

Посадовець нагадав, що нацистські злочини отримали міжнародно визнане юридичне засудження після Нюрнберґського трибуналу; водночас, щодо комуністичного режиму такого розслідування не було.

Естонську ідею на конференції підтримали представники мінюстів Латвії, Литви, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Грузії. Дані щодо позиції та участі української делегації у цьому заході не уточнюються. Наразі немає також конкретних пропозицій щодо юридичною форми такого розслідування.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 15 травня Президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію – «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» і «Про правовий статус і пам’яті борців за незалежність України в ХХ столітті».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ