Віталій Чепінога, народний депутат України, блогер
Віталій Чепінога, народний депутат України, блогер

День народження Лесі. Ніхто її так і не поняв ще й досі, не зрозумів. «Мавка лісова», «Contra spem spero», портрет на купюрі в 200 гривень, коса «як у Юлі»… Ну й все, по суті.

Застудилася Леся на Водохреща в малому віці. Вже ніколи здоровою й не була.

Мати її — Олена Пчілка, рідна сестра Драгоманова, була, єслі чесно — абсолютна самодурка. Не давала виходить Лесі заміж за Климента Квітку. По причині того, що він — ніщєброд і невдаха. Він і справді був, як «квітка». На дев’ять років молодший за Лесю, виховувався у чужій родині. Мати його — якась алкоголічка — постійно погрожувала йому забрати його назад, додому.

Леся померла у 1913 році. А Квітка аж у 1953-му, за сорок років по ній. Трохи пізніше за Сталіна. Теоретично, Климент міг приходити на могилу до Лесі, на Байковому цвинтарі в Києві. І казати: привіт, Лесю! Ти вчасно померла… А у нас було ще дві світові, революція, Холокост, кілька Голодоморів. Се ля ві.

Двічі був у тюрмі, в камері смертників. Тридцяті, репресії, Сибір, табори, НКВД. Вижив. Попри все…

Друга дружина Климента була вже молодшою за нього на багато років — років на тридцять чи на сорок, не пам’ятаю. Також померла в сорок два, як і Леся.

А Леся — сильна. Хоч тендітна й слабка з виду. Як Україна. Тому й «Українка»!!! Українка!!!

Сьогоднішня картинка в Google до 145-річчя Лесі Українки
Сьогоднішня картинка в Google до 145-річчя Лесі Українки

У Лесі дуже сильна поезія! Безкомпромісна, життєдайна, стверджувальна! Тільки так, а не інак! Тільки правильно! Ібо нєфіг!

Буду жити! Геть думи сумні!

P.S. Слава Вакарчук сказав, що Україні потрібні кіборги в політиці. Десь так. Кіборги і Лесі…

Леся Українка

Джерело: Vitalii Chepynoga

БЕЗ КОМЕНТАРІВ