Віталій Чепінога, народний депутат України, блогер
Віталій Чепінога, народний депутат України, блогер

Франція з квітня 2016 року вилучає з обігу усі пластикові пакети. І це не «з жиру бісяться», а цілком прагматичне і правильне рішення. Позаяк від пластику сьогодні у світі гине більше тварин, ніж від браконьєрів. Уже не кажучи про інші, страхітливо неекологічні наслідки переробки «кульочків».

А взагалі вже багато країн нині відмовилися від «пластикової тари». І це не лише «розвинені країни»… Кілька штатів в Індії, Бангладеш, Руанда. В Танзанії штраф за виробництво і розповсюдження пакетів становить дві тисячі долларів, або — рік в’язниці.

Мене ж дико бісить віковічне риторичне запитання наших жриць супермаркету, що сидять на касах: «Вам маленький, большой или средний?» — Откуда я знаю? Я ще не думав про це, врем’я не було…

Взагалі-то ставлення до високої культури пакетів у нас особливе. Років тридцять тому пакет із логотипом «Райфл», «Монтана» чи «З Дінрідом» коштував 5 рублів. У нинінішньому еквіваленті це десь п’ятсот баксів! За соціальним статусом такий пакет прирівнювався до «столбового дворянства» і шляхти. В кого не було такого пакета, той був ніщебродом, парією і нєудачніком. А щоб вийти удачно заміж без пакета «Монтана» —та навіть і не мічтали дівчата про таке ).

Ще в нас любовно і трепетно стірали пакети після фаршу і елегантно вивішували сушиться за вікно… В общим, пакети нам ці сильно дорогі, милі й близькі. Вкарбовані в ДНК ще з часів Трипільської Цивілізації (треба у Ющенка уточнить).

Законопроект про заборону пакетів в Україні десь був. Але зіткнувся з доволі сильним «пластіковим лоббі». Треба вияснить буде сьогодні, яка там доля його…

Джерело: Vitalii Chepynoga

БЕЗ КОМЕНТАРІВ