Віталій Касько, колишній заступник генпрокурора України, адвокат
Віталій Касько, колишній заступник генпрокурора України, адвокат

Вчора на прохання «Громадського» завітав з журналістами до «арештованої» садиби колишнього генпрокурора Пшонки. Побачене жахнуло і ще раз підтвердило, що нинішня система управління арештованим майном або породжує корупцію, або ж просто не працює.

Тому гордий з того, що поруч з фаховими експертами і громадськістю (Центром протидії корупції) свого часу долучився до розробки закону про Національне агентство з питань розшуку і управління активами (ARO/AMO), голову якого мають обрати найближчим часом.

Нова система управління активами повинна бути ефективною і має приносити державі дохід, а не спричиняти збитки і породжувати корупцію.

Що було би в ситуації з садибою Пшонки за новим законом: арешт за ухвалою слідчого судді – передача ухвали до Агентства – реєстрація обтяжень у держреєстрах – взяття об’єкта під охорону – оцінка суб’єктами оціночної діяльності (прозорий конкурс) – передача в управління управителю (прозорий конкурс) – щомісячний дохід від управління майном акумулюється на депозитному рахунку Агентства – у разі ухвалення судом рішення про конфіскацію – а) дохід від управління з відсотками перераховується до бюджету і б) реалізація майна (гроші теж йдуть у дохід держави).

Для того, щоби закон не лише своїм текстом відповідав європейським кращим практикам, але й саме так був реалізований – необхідно, щоби громадськість уважно стежила як за процесом обрання керівника ARO/AMO, так і за запуском цього органу.

Конкурс на посаду керівника Агентства триває до 3 серпня. Його проводить незалежна конкурсна комісія. Тому закликаю юристів-професіоналів подаватися.

Джерело: Віталій Касько

БЕЗ КОМЕНТАРІВ