PM723image001
Працівники Департаменту кіберполіції затримали чотирьох злодіїв

Правоохоронці затримали кіберзлодіїв, які розробили вірус, що допомагав їм грабувати банкомати по усій Україні. Про це повідомили у прес-службі Нацпололіції України.

Наразі поліції відомо про 30 обкрадених банкоматів. Збитки банківських установ складають понад 5 мільйонів гривень. До складу злочинного угруповання входили п’ятеро кіберзлодіїв.

Зловмисники проникали до сервісної частини банкомату та вражали вірусом операційну систему терміналу. В результаті банкомат видавав несанкціоновані кошти. При цьому вірус «забороняв» операційній системі звертатися на основний сервер банку, а після вчинення крадіжки грошей – «зачищав сліди» своєї присутності.

PM869image003Правоохоронці з’ясували, коли злочинці готуються до нового зараження банкомату в Києві. Відтак, чотирьох затримали безпосередньо на місці злочину. Усі зловмисники є громадянами України. Один із затриманих є вихідцем зі Львівщини, ще по двоє – з Луганської і Дніпропетровської областей.

Після огляду місця події працівники поліції провели 10 санкціонованих обшуків на території міста Києва, Київської та Львівської областей.

PM580image004PM629image005PM861image006У результаті встановлено, що аналогічні випадки зараження банкоматів мали місце на території Львівської області та інших областей України. У рамках кримінальних проваджень слідчими органами були отримані санкції суду на проведення обшуків за місцями проживання, в автотранспортних засобах та за місцями розробки зловмисниками вірусного програмного забезпечення.

Суд обрав для молодиків запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Фіксація доказів злочинної діяльності п’ятого зловмисника триває. Затриманим може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. Слідство триває.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ