ky-ry-lenko
Заміська резиденція чиновника зареєстрована на його дружину Катерину

Віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко є власником елітної квартири в центрі Києва, а також заміської резиденції в селі Іванковичі. Про це йдеться в журналістському розслідуванні Громадського.

Так, у 2006 році Кириленко придбав 4-кімнатну квартиру площею 156,42 кв. м в багатоповерхівці на вул. Московській у Печерському районі. Нині ціна на такі оселі стартує від 10 мільйонів гривень.

111Експерт із нерухомості Денис Седаков пояснює, що раніше вони коштували ще дорожче: «У 2006-му взагалі були інші ціни. Ця квартира купувалася, якщо це новий будинок, вона була без ремонту. Тому без ремонту вона коштувала 600-700 тисяч доларів».

За оцінками експерта, ремонт і меблі обійшлися Кириленку ще приблизно у 200-300 тисяч доларів.

При цьому в е-декларації Кириленко вартість цієї квартири на момент придбання оцінив в 1 млн. 504,289 тис. гривень. Тобто за курсом обміну валют на 2007 рік це приблизно 300 тисяч доларів.

Заміська резиденція віце-прем’єра розташована в селі Іванковичі Васильківського району. Журналісти зазначають, що за розмірами й архітектурою вона радше нагадує Палац культури.

2222Резиденція записана на дружину чиновника – Катерину Кириленко. Як зазначається у виписці з реєстру нерухомості, в 2013 році вона отримала в подарунок п’ять ділянок землі в Іванковичах. Разом ділянки утворюють єдиний масив на майже 80 соток. На цій землі і почали будувати маєток. На даний момент, будівництво майже завершено, лишилося закінчити частину робіт. Площа будинку перевищує 900 квадратних метрів.

3333За оцінкою Седакова, вартість ділянки складає приблизно 5 тисяч доларів за сотку. «Відповідно, там близько 400 тисяч доларів за ділянку. Така орієнтовна ціна на 2013 рік», – зазначив експерт.

Згідно з реєстром прав на нерухоме майно, всю землю дружина Кириленка отримала за договором дарування. Ім’я дарувальника невідоме.

Сам Кириленко відмовився прокоментувати цю інформацію. З дружиною чиновника журналістам зв’язатися не вдалося.

Зазначимо, що Катерина Кириленко є викладачем Київського національного університету культури і мистецтв. Нещодавно вона стала героїнею гучного скандалу через свою дисертацію. Плагіат, «нісенітниці та безглуздий потік свідомості про легкі та тонкі лептони» – саме так науковці охарактеризували її наукову роботу.

444Раніше В’ячеслав Кириленко подав електронну декларацію, в якій задекларував квартиру в Києві площею 154 кв. м, п’ять земельних ділянок дружини та авторські права на її підручники та дисертацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ