Новим вкладникам достроково не видаватимуть депозити
Новим вкладникам достроково не видаватимуть депозити

18 червня в Україні набуває чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів». Це означає, що вкладники банків відтепер не зможуть достроково забрати строкові депозити аж до закінчення цього терміну, повідомляє ТСН.

Також виокремили депозити на вимогу (поточні та карткові рахунки, депозити без певного строку) у Цивільному кодексі України. Такі вклади можна буде забрати в будь-який момент, але відповідно до умов банківських договорів. Закон встановлює, що дострокове повернення вкладнику банківського строкового вкладу на його вимогу можливе виключно у випадках, коли це передбачено умовами договору з банком.

Згідно з перехідними положеннями закону, його норми стосуються лише нових договорів з банками, що укладені після того, як документ набуде чинності. Національний банк зобов’язаний привести свої нормативні документи у відповідність до закону упродовж трьох місяців.

У Нацбанку переконують, що закон дозволить знизити ризики банківської системи в результаті більш ефективного управління ліквідністю, оскільки проблема дострокового зняття депозитів і незабезпеченість ресурсами банківських операцій є однією з основних причин низької ліквідності та неплатоспроможності банків.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ