долари
Купюри з України зайняли своє місце на чорному банківському ринку Росії

У Москві в значних обсягах з’явилися купюри, вкрадені з банкоматів і банківських сховищ Донецької та Луганської областей. Про це пише видання Forbes, посилаючись на кількох банкірів і джерело в правоохоронних органах.

Місцеві бандити намагаються неофіційно обміняти їх із дисконтом, використовуючи свої знайомства з топ-менеджерами великих банків.

Один із банкірів розповів Forbes, що до нього звернулися люди, які попросили поміняти кілька мільйонів євро, помічених синьою фарбою.

Про спроби таких обмінів знають і правоохоронні органи, каже співробітник одного з відомств. За його словами, ці гроші були вкрадені з відділень банків на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

«Купюри з України зайняли своє місце на чорному банківському ринку нарівні з викраденими грошима в інкасаторів або зі зламаного нещодавно банкомату Металлінвестбанку. Іноді такі купюри намагаються обпалити в забарвлених місцях і видати за постраждалі від пожежі», – розповідає співробітник одного з правоохоронних відомств.

Щоправда, офіційно великі банки запевняють, що вони таких спроб не бачать.

Наявність спеціальної фарби на купюрах свідчить про те, що гроші були отримані незаконним шляхом. Деякі банкомати мають спеціальний захист проти зламу: всередині касет з купюрами розташований датчик, який спрацьовує в разі удару або зламу, а купюри фарбуються незмивним чорнилом.

Нанести фарбу на купюри можуть і навмисно. Саме це відбувалося в Україні після того, як президент Петро Порошенко в жовтні 2014 року видав указ про економічну блокаду окупованих регіонів Донбасу.

Глава України наказав, щоби банки країни закрили відділення в районах, які фактично перестали підкорятися Києву, і вивезли зі своїх відділень всю готівку.

Нацбанк України має інструкцію щодо роботи банківської системи в надзвичайних ситуаціях, якою керувалися українські банки в цьому випадку.

Їм пропонували знищувати або пошкоджувати готівку спеціальною фарбою чи хімічним розчином в ситуаціях, коли її було неможливо вивезти з захопленої території. Щоправда, в обіг вона все одно потрапляла.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ