Влада Греції на тиждень скасувала плату за проїзд у громадському транспорті столиці
Влада Греції на тиждень скасувала плату за проїзд у громадському транспорті столиці

Влада Греції на тиждень скасувала плату за проїзд у громадському транспорті Афін. Як повідомляє Christian Science Monitor, за словами міністра транспорту Христоса Спіртзіса, жителі міста зможуть безкоштовно їздити у метро, автобусах і тролейбусах.

Водночас плату за електрички вирішено не скасовувати. Рішення набуде чинності впродовж дня і стосуватиметься лише столиці країни, оскільки в інших містах перевезеннями займаються приватні компанії. Міністр пояснив, що скасування плати за проїзд пов`язане з ухваленим раніше рішенням закрити на тиждень банки і обмежити видачу коштів через банкомати. Влада країни вважає, що за таких обставин має за можливості полегшити життя громадян.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, рішення закрити банки ухвалили на тлі чуток про можливий дефолт Греції, спричинений провалом чергового раунду переговорів з її закордонними кредиторами. Банки закриті з метою уникнути істотних втрат у разі виникнення панічних настроїв у населення. Обмеження щодо зняття готівки в банкоматах не стосуються власників банківських карт, випущених за межами Греції.

Нагадаємо, Греція повинна була виплатити близько 1,5 млрд євро МВФ 5 червня. Афіни провели останнє погашення в сумі близько 750 млн євро, спустошивши резервні рахунки у Фонді, і нещодавно заявили, що сплатити борг у червні не зможуть. В уряді Греції заявили, що більше не можуть йти на поступки в переговорах з кредиторами, і зазначили, що міжнародні структури повинні взяти на себе відповідальність за остаточний результат.

В ЄС були негативно здивовані кроком, який зробив грецький уряд, висунувши на всенародний референдум 5 липня питання щодо прийняття країною умов міжнародних фінансових кредиторів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ