Греция-и-ЕС
Греція проведе референдум про умови нової програми порятунку 5 липня

У своєму виступі перед голосуванням Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас сказав, що він впевнений, що «грецький народ скаже рішуче «ні» ультиматуму» кредиторів. За його словами, референдум є «не спробою розколу з Європою, але розривом з практикою, яка є образою Європі».

У суботу більше ніж у третині банкоматів по всій Греції гроші закінчилися, перш ніж вони були поповнені. Стривожені греки вишикувалися до банкоматів після того, коли Ципрас несподівано заявив, що виносить вимоги міжнародних кредиторів Греції на референдум, чим зірвав переговори і поставив Грецію перед дефолтом. Близько 600 млн євро було вилучено з банківської системи за суботу, повідомив агентству високопоставлений банкір, який представляє одного з чотирьох великих кредиторів Греції. Інший банкір оцінив відтік у більш ніж 500 мільйонів євро.

Нагадаємо, голова МВФ Крістін Лаґард заявила, що Греція не зможе користуватися фінансуванням Міжнародного валютного фонду доти, поки не залагодить усі розбіжності з ним. Греція повинна була виплатити близько 1,5 млрд євро МВФ 5 червня. Афіни провели останнє погашення в сумі близько 750 млн євро, спустошивши резервні рахунки у Фонді, і нещодавно заявили, що сплатити борг у червні не зможуть. В уряді Греції заявили, що більше не можуть йти на поступки в переговорах з кредиторами, і зазначили, що міжнародні структури повинні взяти на себе відповідальність за остаточний результат.

У свою чергу, Європейський центральний банк у неділю, 28 червня, на раді керівників ухвалив рішення зберегти рівень обсягу кредитів банкам Греції у рамках програми екстреного кредитування. Про це повідомляється на сайті ЄЦБ. «ЄЦБ тісно співпрацюватиме з Банком Греції для підтримки фінансової стабільності. Обсяг екстреної допомоги щодо підтримки ліквідності зберігається на рівні п’ятниці, 16 червня 2015 року», – йдеться у прес-релізі. Водночас у заяві йдеться, що банк «залишає за собою право переглянути це рішення» і уважно стежитиме за ситуацією та ризиками.

Тим часом в ЄС були негативно здивовані кроком, який зробив грецький уряд, висунувши на всенародний референдум 5 липня питання щодо прийняття країною умов міжнародних фінансових кредиторів. Глава Єврогрупи Єрун Дейсселблум перед початком засідання у Брюсселі назвав рішення про референдум «сумним для Греції» та констатував, що воно «зачинило двері для переговорів».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у центрі Афін кілька разів збиралися демонстрації проти можливого виходу Греції з єврозони.

Читайте: Financial Times: Греція хитрує, ведучи справу до дефолту, аби отримати вигідніші умови

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ