діти китай
Влада Китаю скасовує політику «Одна сім’я – одна дитина»

Панівна Комуністична партія Китаю дозволила всім жителям республіки заводити двох дітей. Рішення ухвалено за підсумками пленуму ЦК КПК, зазначає Xinhua.

Як відомо, широка кампанія регулювання народжуваності в Китаї, яка дістала назву «Одна сім’я – одна дитина», розгорнулася з 1979 року. Мета її полягала в обмеженні чисельності населення КНР до 2000 року на рівні 1,2 млрд. людей. В ході реалізації до програми вносили корективи. Поставлене завдання було в цілому виконано: до 1 листопада 2000 року в Китаї заданий рівень був перевищений лише на 42,5 млн. громадян. Плюс близько 30 млн. взагалі не потрапили в статистику –- вони жили і працювали без документів.

Як зазначається, у програми були і небажані наслідки: в Китаї спостерігається гендерний дисбаланс і стрімке старіння населення. Також багато людей практикують селективні аборти: зберігають дитину тільки в тому випадку, якщо чекають на народження хлопчика. BBC News розповідає і про примусові аборти: влада знаходить вагітних жінок і насильно проводить необхідні процедури.

Так, згідно з повідомленням, прагнення китайців обов’язково народити хлопчика призвело до того, що на даний момент чоловіків в країні на 20 мільйонів більше, ніж жінок. До 2020 року цей розрив досягне 24 мільйонів. Влада КНР намагається за допомогою різних заходів стимулювати народження дівчаток, але традиції побороти поки що не вдається.

Разом з тим, як зазначає видання, намагаючись обійти закон, багато китайських пар їздять народжувати в Гонконґ, де діє власне законодавство. В останні роки влада КНР на всіх рівнях і влада Гонконґу налагодили боротьбу з «материнським туризмом», вводячи квоти на кількість породіль з материка. Наплив охочих народити в Гонконґу викликає невдоволення місцевих жителів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ