Швейцарія
Швейцарія може почати виплачувати всім своїм громадянам 2250 євро щомісяця

Швейцарія може стати першою в світі країною, яка забезпечуватиме базовий безумовний дохід своїм громадянам, повідомляє The Independent.

У країні в червні пройде референдум, на якому громадяни країни вирішать, чи хочуть вони отримувати 2,5 тисяч швейцарських франків (2250 євро) на місяць незалежно від того, працюють вони чи ні. Неповнолітні зможуть отримувати 625 франків (430 євро).

Згідно з проведеним у Швейцарії соціологічним опитуванням, більшість громадян не збираються йти з роботи навіть у разі, якщо їм буде гарантовано дохід. Лише 2% опитаних відповіли, що звільняться, якщо закон ухвалять. 8% заявили, що «розглянули б цю можливість, залежно від обставин».

Ідею про безумовний основний дохід у Швейцарії просувала ініціативна група, до якої увійшли художники, письменники та представники інтелігенції, зокрема, публіцист Даніель Штраубом і колишній член уряду Освальд Сіґґ.

Прихильники цієї ініціативи стверджують, що виступають за те, щоби розірвати зв’язок між зайнятістю і доходами, позаяк люди мають право на гарантований дохід незалежно від того, чи працюють вони. Ця ідея не викликає активної підтримки ані у консерваторів, ані навіть у соціалістів.

Витрати бюджету на подібні виплати оцінюють приблизно в 200 млрд. швейцарських франків на рік (близько 180 млрд. євро).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ