Мацеревич закликає дати обʼєктивну оцінку документам щодо Смоленської катастрофи
Мацеревич закликає дати обʼєктивну оцінку документам

Для об’єктивного встановлення обставин трагедії у Міністерстві оборони Польщі вирішили розсекретити документи щодо Смоленської катастрофи. Про це заявив міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич, повідомляє Rzeczpospolita.

Міністр повідомив, що його відомство надало в розпорядження підкомісії щодо Смоленської катастрофи всю документацію, яка є в архівах Міноборони Польщі, зокрема, документи, які були в розпорядженні Державної комісії з розслідування авіакатастроф, для того, щоби нова підкомісія змогла «дати їм обʼєктивну оцінку».

Мацеревич додав, що в разі необхідності громадськість може отримати доступ до оригіналів документів.

Як відомо, трагедія трапилась у квітні 2010 року неподалік Смоленська. Літак Ту-154 з польськими чиновниками і главою держави Лехом Качинським розбився біля аеродрому «Північний». В авіакатастрофі загинули 96 осіб. Представники польської влади летіли відзначити 70-ту річницю Катинської трагедії.

Нагадаємо, в Польщі звинуватили Росію в приховуванні фактів авіакатастрофи і ухвалили рішення відновити слідство у цій справі. У Польщі створили спеціальний комітет, який розслідує трагедію.

Після розслідування в Москві авіаційний комітет РФ повідомив, що головна причина катастрофи – це помилка пілотів.

Пізніше Антоній Марцеревич, представник Міністерства оборони, виступив зі звинуваченнями у тому, що Росія має стосунок до трагедії. У Державній думі РФ у відповідь на таку заяву назвали Марцеревича не зовсім адекватним.

Читайте: Смоленська авіакатастрофа: тіла загиблих польських політиків підмінили спецслужби РФ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ