Коста
Коста заявив, що Португалія має бути прикладом для Європи

Португалія хоче стати прикладом для Європи, де останнім часом закривають кордони, щоби не пускати біженців. Про це заявив прем’єр-міністр країни Антоніо Коста. За його словами, країна може прийняти до 10 тисяч біженців, аби допомогти країнам, які намагаються впоратися з міграційними потоками, інформує AFP.

Португальський прем’єр минулого тижня направив листи до Австрії, Греції, Італії та Швеції з пропозицією прийняти 5,8 тис. біженців на додаток до 4,5 тис., які Португалія вже погодилася прийняти як частину системи квот ЄС з розподілу мігрантів.

Проте, як зазначається, мігранти не дуже прагнуть їхати саме до Португалії, переважна більшість із них прагнуть потрапити до країн Північної Європи, таких як Швеція або Данія. Наразі Португалія прийняла лише 32 мігранта.

Крім цього, за допомогою біженців влада Португалії планує заселити безлюдні регіони країни, з яких свого часу емігрувала велика кількість португальців. Так, майже півмільйона осіб залишили країну назавжди або тимчасово протягом останніх чотирьох років. А показники народжуваності в країні – одні з найнижчих серед країн ЄС.

Нагадаємо, від січня 2015 року до Європи прибуло 1 млн 84 тис. мігрантів, з них 1 млн 48 тис. – морем. Лідери країн ЄС ухвалили план боротьби з міграцією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ