10cc088a48f313ab3b1f4e6e76353dd4
На лаві підсудних щодо подій 31 серпня мають бути можновладці, впевнений Тягнибок

Влада усвідомлює, що зрадила українців, ідеали Майдану, тому їй потрібно знищити політсилу, яка реально може вивести людей на вулицю проти свавілля і бездіяльності. Про це заявив лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок 13 вересня перед початком судового процесу в справі 31 серпня, передає прес-служба партії. 

Очільник націоналістів повідомив, що справу проти захисників Конституції розділили на дві частини. Одна стосується безпосередньо трагічних подій, друга – протесту проти антиконституційного свавілля влади. Загалом у цьому провадженні судять 15 активістів, серед яких більшість є «свободівцями».

«Тоді, 31 серпня, «Свобода» разом з іншими політсилами та громадськими організаціями проводила протест, аби привернути увагу суспільства та парламентарів до неможливості голосування за зміни до Конституції в частині імплементації так званого особливого статусу Донбасу. 261 депутат тоді вчинив злочин, і, звісно, що їм потрібна була дія, яка би відвернула увагу суспільства від їхньої ганебної зради – була організована провокація. Ще не встигла долетіти злощасна граната – як Аваков у найліпших традиціях «сталінських трійок» наперед звинуватив мене і «Свободу» в цих провокаціях. Насправді це все було організовано владою, і саме можновладці нині мають бути на лаві підсудних», – наголосив Тягнибок.

«Ми готові до будь-якого перебігу процесу, втім сподіваємося, що суд буде чесним. Але якщо цього не станеться – апелюватимемо до громади, аби справедливість восторжествувала. Якщо хтось у владі гадає, що цими судами триматиме «Свободу» на короткому повідку чи змусить нас мовчати – вони глибоко помиляються. За чверть століття ми вже не одних таких пережили», – додав лідер націоналістів.

Читайте: «Справа 31 серпня»: що змінилося за рік?

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року відбулося засідання Верховної Ради України, під час якого депутати у першому читанні ухвалили закон про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Найбільш резонансним було питання надання особливого статусу окупованим російськими військами територіям Донбасу. Реакцією на такі дії стали масові протести, в результаті яких понад сотня осіб отримала поранення, четверо правоохоронців загинули, а десятки активістів було затримано.

Читайте: «Справа 31 серпня» нагадує сталінські репресії – адвокат

БЕЗ КОМЕНТАРІВ