29 серпня «Фергана» повідомила про смерть Іслама Карімова, проте офіційних підтверджень цієї інформації досі немає
29 серпня інформагенство «Фергана» повідомило про смерть Іслама Карімова, проте офіційних підтверджень цієї інформації досі немає

Влада Узбекистану не інформує Виконавчий комітет Співдружності Незалежних Держав про стан здоров’я президента країни Іслама Карімова. Про це 30 серпня заявив виконавчий секретар СНД Сєрґєй Лебедєв, передає ТАСС.

«Ми отримуємо ту ж інформацію, що і всі інші. Інформація досить суперечлива. За винятком того, що стан здоров’я стабільний, він перебуває на лікуванні, іншої офіційної інформації ми не маємо», – зазначив Лебедєв.

У свою чергу, прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков заявив, що Москва підтримує постійний контакт з Ташкентом, але не має в своєму розпорядженні нової інформації про стан Іслама Карімова.

«Ми знаємо, що були різні повідомлення, які не знайшли підтвердження, тому будь-якою зараз новою інформацією ми не володіємо. Поки можемо лише сказати, що нічні повідомлення про смерть глави Узбекистану не знайшли свого підтвердження», – сказав він.

596199_20160830151515
Скріншот інтернет – сторінки прес-служби Президента Республіки Узбекистан

Нагадаємо, 28 серпня інформагентство «Фергана» повідомило про госпіталізацію узбецького президента в зв’язку з інсультом. Через деякий час уряд Узбекистану визнав, що «Іслам Карімов перебуває на стаціонарному лікуванні», а на наступний день інформацію про інсульт підтвердила молодша дочка президента Лола Карімова-Тілляева.

29 серпня «Фергана» повідомила про смерть Іслама Карімова, проте офіційних підтверджень цієї інформації досі немає.

Тим часом асоційований науковий співробітник лондонської Школи східних і африканських досліджень (SOAS), історик і соціолог Алішер Ільхамом вважає, що в Узбекистані треба застосувати статтю 96 Конституції, яка говорить, що «у разі неможливості виконання чинним президентом Республіки Узбекистан своїх обов’язків його обов’язки і повноваження тимчасово покладаються на голову Сенату Олій Мажліса Республіки Узбекистан, з проведенням протягом трьох місяців в повній відповідності з Законом «Про вибори президента Республіки Узбекистан» виборів президента країни».

«Живий Карімов або вже мертвий, вже не має жодного значення. У політичному сенсі він вже труп, оскільки в своєму похилому віці та після інсульту він не здатний буде повернутися до своїх президентських повноважень ані в найближчому майбутньому, ані у віддаленій перспективі», – вважає він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ