Піонтковскій спрогнозував зміну влади у Кремлі, оскільи Росія провалила свій план щодо України
Піонтковскій спрогнозував зміну влади у Кремлі, оскільки Росія провалила свій план щодо України

Російський політолог, учений і публіцист Андрєй Піонтковскій в інтерв’ю Обозревателю спрогнозував, що геополітичний провал Кремля в Україні і погіршення відносин із Заходом може сприяти зміні влади в Росії.

«Це стандартна ситуація, коли диктаторський режим терпить зовнішньополітичну поразку – а те, що сталося в Україні, це і є зовнішньополітична поразка», – зауважив політолог, аналізуючи імовірність палацового перевороту в Росії.

«Нічого тепер Путін з Україною не вдіє, і якось треба виплутуватися з цієї ситуації», – наголосив Піонтковскій.

За його словами, в умовах такої поразки і істотного погіршення відносин із Заходом російська влада хвилюється лише про власний порятунок: «У Вашинґтон одна за одною приїжджають напівофіційні російські делегації аналітиків, наближених до Кремля. Вони всі в один голос продовжують лінію нового мирного співіснування із Заходом. Більш-менш розумні люди аналізують якісь варіанти, як зіскочити зі сходів ескалації відносин із Заходом».

У той же час, як він підмітив, якщо подивитися російські телевізійні передачі, то військова істерія, навпаки, нагнітається.

Відповідаючи на питання, хто може організувати зміну влади в Росії, експерт підкреслив, що «у Радянському Союзі такого гопника на посаді першого секретаря давно б уже зняло політбюро, як сталося з Хрущовим».

Він зазначив, що поки складно назвати точний час, коли це відбудеться. Тим не менше, на його думку, чим жорсткіше буде тиск Заходу на Кремль, тим швидше це станеться.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ