Лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок
Лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок

Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок прокоментував видатки в проекті Держбюджету-2017. На його думку, влада «затягує петлю на шиї українців, замість затягнути пасок на пузі олігархів». Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Лідер «свободівців» акцентував увагу на тому, що  видатки на оборону країни становлять лише 2,5% від ВВП попри те, що на публіку Президент, «БПП», «Народний фронт» активно озвучували фінансування армії на рівні 5% від ВВП (129 млрд. грн.).

Водночас, на думку Тягнибока, влада планує й надалі розбудовувати «поліцейську державу»: «Аваківському» міністерству передбачено 41,2 млрд. грн. або 1,8% ВВП (на оборону 2,5% ВВП в умовах московсько-української війни). Загалом на МВС та СБУ запланували 52,1 млрд. грн., що становить аж 2% ВВП. А під час Революції Гідності обіцяли протилежне!».

«50,7 млрд. грн. (на 25% більше, ніж 2016 р.) опиняться в кишенях олігархів у вигляді сумнозвісних субсидій. Через необґрунтоване збільшення ціни на природний газ майже вдвічі доведені до зубожіння українці вимушені отримувати принизливі подачки з держбюджету, бо не можуть оплатити комунальні послуги. При цьому, за інформацією НАК «Нафтогаз України», середній обсяг використаного природного газу впродовж опалювального сезону 2016 р. в домогосподарствах, які отримували субсидії, більший, ніж у несубсидіантів, на 30,2% – у багатоквартирних будинках і на 72,8% – в індивідуальних будинках», – пише лідер «Свободи»:

«Тобто, що ми в результати маємо:
– Економічно неадекватну ціну на газ, яка до того ж порушує більшість принципів державного регулювання цін на житлово-комунальні послуги, передбачені Законом «Про житлово-комунальні послуги»;
– 9 мільйонів сімей, які доведені до зубожіння та отримують субсидії;
– Систему субсидій, яка  жодним чином не стимулює енергозбереження, а, навпаки, має як наслідок збільшення споживання газу;
– Десятки мільярдів гривень бюджетних коштів, які зараховуються олігархічним газовим монополіям».

Цікаво, що видатки на керівництво та військове управління Збройними Силами України, згідно з держбюджетом-2017, збільшують лише на 14,2%. Водночас, у переважній більшості міністерств видатки на утримання апарату (загальне керівництво) збільшуються приблизно вдвічі, –  наголошує націоналіст.

Він також приділив увагу місцевим бюджетам, на які продовжують нагромаджувати видатки без відповідної передачі фінансових ресурсів. Зокрема, із державного бюджету на місцеві бюджети перекладають (у тому числі згідно з проектом Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України реєстр. №5131 від 15.09.2016):
– видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, що належать до комунальної власності;
– санаторно-курортну допомогу (санаторії для хворих на туберкульоз, санаторії для дітей та підлітків);
– низка законодавчо встановлених пільг ветеранам, багатодітним сім’ям, чорнобильцям та іншим соціально незахищеним верствам населення, – резюмує Тягнибок.

Читайте: Гройсман розповів, на що підуть гроші держбюджету-2017

БЕЗ КОМЕНТАРІВ