15 листопада під стінами Нацбанку відбулася акція протесту проти очільниці НБУ
15 листопада під стінами Нацбанку відбулась акція протесту проти очільниці НБУ

Заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха в ефірі Радіо Свобода пояснив, що насправді стоїть за планом «Шатун» і низкою останніх акцій протесту у Києві.

Соціолог нагадав, що в українському суспільстві вже двічі було так, що люди виходили на протести, доведені до відчаю. «Це були політичні причини і образа достоїнства людей, яких принижували 2004 року виборами, або у 2013 році відмовою від євроасоціації».

На думку Головахи, чинна влада зацікавлена у фейкових мітингах, оскільки їх можливо контролювати.

«Влада зацікавлена в тому, щоб не було протестів, але фейковий протести їй на користь. Ці протести для влади зручні, тому що вони контрольовані. Зневірених зараз 25 відсотків людей, але критична межа – 33. Якщо буде третина людей, яким вже втрачати нічого, то вони можуть піти на що завгодно», – пояснив експерт.

Коментуючи думку Головахи політолог Руслан Бортнік зауважив, що в тому разі, якщо влада дискредитуватиме протести, серед тих, хто зневірився, можуть зародитися радикальні настрої.

«Частина цього руху буду радикалізуватися і виходити зі зброєю, влаштовувати акти індивідуального терору», – підкреслив фахівець, додавши, що для запобігання такого сценарію необхідно дати суспільству інфраструктуру демократичного протесту і вести діалог із мітингувальниками.

До того ж, за словами Бортніка, якщо влада закриватиметься і не йтиме на компроміси з народом, у суспільстві відбуватиметься небезпечна радикалізація.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ