Поблизу територіальних вод України виявили два російських кораблі
Поблизу територіальних вод України виявили два російських кораблі

Військово-морські сили Збройних сил України в ході виконання завдань в рамках проведення українсько-американських навчань «Сі Бриз-2015» виявили в безпосередній близькості від територіальних вод і в морській (виключній) економічній зоні України кораблі Чорноморського флоту РФ, а саме – сторожовий корабель «Ладний» і малий протичовновий корабель «Суздалєц». Про це 9 вересня повідомили у прес-центрі командування українських ВМС, передає newsru.ua.

За повідомленням, обидві одиниці вже не перший день демонстують неприхований інтерес до заходів, які проводять учасники міжнародного навчання. «Зважаючи на те, що подібне відбувається в умовах неоголошеної агресії Російської Федерації проти України, а також з метою недопущення перетину морської ділянки державного кордону, в море вийшли чергові сили ВМС ЗС України, цілі ідентифікувала піднята в небо морська авіація», – йдеться у повідомленні.

«Підрозділи військ берегової оборони вели спостереження за непроханими гостями засобами розвідки та супроводження артилерійськими системами», – також додається у повідомленні. З часом «Ладний» відійшов на південь від Одеси.

У командуванні українських ВМС наголошують, що за останні три місяці сторожовий корабель російського ЧФ «Ладний» вже вдруге опиняється практично поруч з територіальними водами України. 4 червня поточного року цей корабель вже був присутній у безпосередній близькості від морської ділянки українського кордону. Крім того, повідомляється, що тоді російський корабель перебував на рекомендованому шляху цивільних суден, що загрожувало безпеці мореплавства. І відійшов минулого разу російський корабель тільки після того, як українські військові моряки та прикордонники змусили його це зробити своїми рішучими діями.

При цьому у прес-центрі запевняють, що така поведінка російських кораблів жодним чином не вплинула на виконання плану українсько-американського навчання «Сі Бриз-2015». Водночас, у командуванні ВМС ЗС України висловлюють занепокоєння у зв’язку з тим, що поруч з українськими берегами і кораблями країн-учасниць курсує 35-річний «Ладний», саме той корабель, який «відзначився» в останню неділю липня поточного року на параді у Севастопольській бухті, коли випущена ним ракета розвалися на частини, і лише завдяки диву ніхто не постраждав.

Нагадаємо, 8 вересня, у північно-західній частині Чорного моря та на навчальних полігонах у Миколаївській і Одеській областях розпочалася активна фаза українсько-американського навчання «Сі Бриз-2015».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ