Юрій Сиротюк
Голова фракції ВО «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк

«Свободівці» хочуть захистити право киян на отримання послуг українською мовою. З відповідною ініціативою звернувся голова фракції ВО «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Наразі до Київської міської ради подали проект рішення про «Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині у місті Києві».

Депутат пропонує Київраді встановити, що рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- та візуальної рекламної продукції мають бути виконані українською або іншою мовою з обов’язковим зазначенням перекладу чи транслітерацією українською мовою.

Суб’єкти господарювання на території міста Києва мають надавати послуги у сфері обслуговування (спілкування із клієнтами, меню в закладах громадського харчування тощо) першочергово українською мовою. Переходити на іноземну мову — у разі, коли це є прийнятним для сторін.

Під час укладення договорів з суб’єктами господарської діяльностів у сферах земельних відносин, реклами, транспорту, інвестиційної діяльності, управління комунальним майном та інших передбачати обов’язок контрагентів також дотримуватись вищезазначених мовних норм.

Проект рішення наразі на стадії обговорення. Всіх небайдужих закликають долучитись до внесення правок і доповнень.

До слова, відповідно до перепису населення, в столиці мешкає 82% етнічних українців. Крім того, згідно з соціологічними опитуваннями, понад 60% киян спілкуються українською мовою.

Читайте: Декомунізація «Батьківщини-матері»: з монумента приберуть герб СРСР

БЕЗ КОМЕНТАРІВ