Збаразький замок
Збаразький замок

Біля Збаразького замку в Тернопільській області під час земляних робіт виявлено поховання чотирьох осіб і предмети побуту, що датуються XVII століттям, передає УНІАН.

На знахідку натрапили робітники під час прокладки автономного водопроводу на території призамкового парку на глибині близько одного метра. Були виявлені череп і кістки людини невідомого поховання. У зв’язку з цим земляні роботи були тимчасово припинені.

З метою дослідження знахідки задіяли постійну археологічну експедицію заповідника спільно з Тернопільською обласною комунальною інспекцією охорони пам’яток історії та культури.

Минулого тижня під час розкопок фахівці виявили велику кількість гончарної кераміки, гутне скло, фрагменти плитки, керамічну трубку, кілька монет і скелети чотирьох людей.

Як вдалося попередньо встановити на основі артефактів даного культурного шару, знайдена піч відноситься до першої третини XVII століття.

Щодо самих поховань, то має місце факт хаотичного розташування скелетів в неприродних позах, що свідчить, що дане поховання мало стихійний характер і не містило будь-яких обрядово-ритуальних дій.

У порожнинах грудних клітин двох скелетів виявлені мушкетні свинцеві кулі, техніка виготовлення яких вказує на те, що вони мають козацьке походження. Усередині поховання також виявили декілька монет, попередньо визначених як соліди коронні та литовські, які карбувалися в період з 1659 по 1668 роки.

За даними дослідників, поховання відноситься до середини або другої половини XVII століття, коли була тривала облога Збаража військами Богдана Хмельницького та кримського хана Іслам-Ґірея III.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ