Едвард Сноуден
Едвард Сноуден

Колишній співробітник американського Агентства національної безпеки Едвард Сноуден розкритикував Росію за придушення свободи в інтернеті та втручання в особисте життя громадян, заявивши, що планує залишити країну, яка дала йому притулок. Про це Сноуден заявив під час церемонії присудження йому норвезькій премії імені письменника й гуманіста Б.Б’єрнсона, повідомляє Spiegel.

«Сноуден розкритикував обмеження свободи мислення в Росії. Він хотів би залишити місце свого вигнання», – стверджує журнал.

«Докорінно неправильним» назвав 32-річний колишній співробітника АНБ «прагнення, яке ми спостерігаємо в російському уряді, дедалі більше контролювати інтернет, дедалі більше і більше контролювати те, що люди думають; навіть в особистому житті вирішувати, що є відповідним або невідповідним для того, щоби висловити свою любов один до одного». «Політичною помилкою» і «в корені неправильним» американець вважає контроль над Інтернетом.

Сноуден підтвердив, що вважав за краще б знову жити в США. Критикам він нагадав, що спочатку не збирався залишатися в Росії, його змусила до цього відмова 21 країни, до яких він звертався з проханням про надання притулку. Раніше Вашингтон відхилив петицію про помилування Сноудена.

Як відомо, у 2013 році колишній співробітник АНБ Едвард Сноуден оприлюднив скандальні матеріали про шпигунство американських спецслужб за пересічними громадянами й урядами низки європейських країн, зокрема, Німеччини, Іспанії та Франції.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ