Володимир Бойко, журналіст
Володимир Бойко, журналіст

Мішаня Косий, убієнний у кримському Гурзуфі в ніч на 22 грудня 2015 року, був, безсумнівно, постаттю непересічною. Про масштаб особистості Мішані свідчить хоча б той факт, що в Донецьку він вважався другою за величиною зіркою кримінального світу після Ріната. І навіть генерали міліції та СБУ в розмовах з підлеглими називали Косого виключно «Міхалміхалич».

Мішаня, тобто Михайло Михайлович Ляшко, колись вирішив піти шляхом Ріната й поміняти «Аідідас» на фрак і манішку. Навіть прикупив собі футбольний клуб «Металург». Але невдовзі продав той клуб Гайдуку й Таруті, зрозумівши, що не з його біографією та звичками роздавати інтерв’ю чи колекціонувати живопис.

А звички ці були дуже колоритні. Пам’ятаю, як Мішаня якось ввечері приїхав у казино «Третій Рим» і, всівшись за стіл з рулеткою, дулом пістолета зупиняв колесо в потрібному місці.

Чи інший приклад. Мішаня тримав готівку не в сейфі, а в дитячій труні з якоїсь цінної деревини. Коли мав потребу в грошах, прислуга заносила з підвалу цю труну, зсувала вічко, Косий брав скільки-то пачок доларів, труна зачинялась і уносилась у підвал.

Я не знаю, чи читав Косий пресу. Напевно, лише в особливих випадках і лише окремих авторів. Але точно знаю, що мої пасквілі він читав та не раз ними обурювався – особливо серіалом, який вийшов друком восени 2003 року, про нелегальні шахти Донбасу, де я засвітив його фірми. Утім, обурення одного з королів Донецька жодних наслідків для мене не мало: я ані йому, ані Рінату не був нічого винний – на відміну від інших донецьких журналістів, які охоче писали на замовлення можновладців, не усвідомлюючи наслідків для того, хто бодай один раз візьме в бандита гроші.

Убивство Мішані – дуже серйозний сигнал, який означає, що на Сході України вперше за останні 20 років розпочався перерозподіл сфер впливу криміналітету. А відтак контроль наркотрафіку, контрабанда в Європу сигарет чи виготовлення контрафактної горілки скоро перейдуть до інших людей. І будуть ці люди пов’язані з ФСБ – я не думаю, що будь-хто інший наважився б завалити Косого.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ