Володимир Омелян, заступник міністра інфраструктури
Володимир Омелян, заступник міністра інфраструктури

Якщо серйозно.

Причина цього всього безладу – корупція.

Я не готовий сказати, коли це все точно почалося. Чи коли Бакай створив «Нафтогаз». Чи коли Янукович вдруге став прем’єром і напхав донецьких без розбору і кваліфікації на всі керівні посади, зрозумівши, що не обов’язково розбиратися, коли можна рєшать. Чи коли Ющенко одним махом вигнав 20 тисяч держслужбовців і набрав патріотів льош-мерседесів.

Чи коли межа «подяки» вийшла за рамки умовно пристойних 2-10% і сягнула 30-50-70% відкату та проникла майже в усі верстви суспільства?

Щоб заспокоїти людей, почали плодити шоу і обіцянки. На тлі загального зубожіння населення – вистави ставали все дорожчими і примітивнішими.

Цинічна гра на настроях породжує зневіру.

Ми повинні чітко розуміти, що зараз відбувається не змагання ідей, візій майбутнього, а банальна бійка за доступ до знікчемнівілого, але все ще мегапривабливого ресурсу. Жоден із цих підпанків абсолютно нічого з себе не представляє в умовах західного світу. Там – це їхні вілли, відпочинок, кураж, а от ресурс цього всього – тут.

Замість того, щоб оголосити всім рівні правила гри, провести амністію капіталу, запустити економіку, а отже дати владі шанс незалежно провести якісні зміни – відбувається суцільна дискредитація всього і всіх. У надії, що переможець отримає все. Переможець не отримає нічого, мушу запевнити.

На початку моєї роботи я терпляче пояснював «великим і успішним бізнесменам»: ми – це ваш єдиний шанс. Якщо у нас вийде провести реформи, ви очолите рейтинги багатіїв Європи. Якщо не дасте нам цієї можливості – капіталізація ваших статків дорівнюватиме нулю. Як і капіталізація країни.

Роблять все одно по-своєму, як завжди. З якоюсь тупою вірою, що всі попередники недолугі, а от у них вийде стати успішними грабіжниками диліжансів і респектабельними бізнесменами.

Я не знаю, коли це почалося, але це необхідно невідкладно зупинити. Усім нам заради нас самих і країни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ