Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Сьогодні, 16 вересня, комісія Київради з питань дотримання законності та запобігання корупції розглянула протокольне доручення секретаря Київради Володимира Прокопіва щодо перевірки наявності конфлікту інтересів депутата «Самопомочі» Романа Марченка.

Мова йде про конфлікт інтересів у тому, що депутат Роман Марченко подав проект рішення, щоб скасувати рішення Київради про створення скверу на вул. Татарській, та повернути землю забудовнику, а його юридична фірма «Ілляшев та партнери», яка представляє інтереси цього ж забудовника, намагається повернути йому землю через суд.

Хоч Марченко і заперечує про будь-який вплив на юристів своєї фірми, в його декларації за 2015 рік зазначено, що він безпосередньо являється керівником судової арбітражної практики та числиться старшим партнером юрфірми «Ілляшев та партнери».

Депутат Київради Святослав Кутняк, рішення якого, про створення скверу і намагається скасувати депутат «Самопомочі», звернув увагу комісії, що особисто бачив, як Марченко, неодноразово ходив із забудовником та своїми юристами, які представляють інтереси забудовника в суді, на різні комісії Київради.

Щоб вирішити дане питання, комісія Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції, порекомендувала депутату Роману Марченку звернутися до «Національного агентство з питань запобігання корупції».

В першу чергу обурює те, що депутат «Самопомочі» намагається пошити всіх в дурні, розповідаючи, що вийшов зі складу засновників своєї юрфірми, продавши її 50% за 15 тисяч доларів, в той час, як річний дохід «Ілляшев та партнери»,  складає 60 мільйонів гривень.

Намагаючись скасувати рішення Київради про створення скверу через суд, юристи Марченка, роблять вигляд, що його не знають, а про фірму «Ілляшев та  партнери» вперше чують. Як згодом пояснив Роман Марченко, його колега, Арсеній Герасимів, так відповів, оскільки я не правильно назвав його фірму. Замість «Ілляшев ТА партнери» я запитував про «Ілляшев І партнери»  :)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ