Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Розумні вчаться на чужих помилках, дурні – на власних. А депутат Київради Роман Марченко та керівництво київської «Самопомочі», схоже, взагалі втратили здатність до навчання. Це твердження може бути помилковим, але лише в одному випадку – якщо вони звичайнісінькі мазохісти, які при будь-якій зручній нагоді йдуть наступати на свої улюблені граблі.

Нещодавно ми робили ґрунтовний аналіз проекту рішення Київради від пана Марченка, яким він намагається знищити створений перед останніми місцевими виборами сквер на вул. Глибочицькій. Здавалося би: факти шахрайства з боку Марченка та мормонів очевидні, конфлікт інтересів теж очевидний. Керівництво «Самопомочі» в цілому, та голова її фракції у Київраді Сергії Гусовський особисто, могли вже дано показати пану Роману «червону картку» й цим захистити репутацію своєї політсили. Але вони вирішили інакше і почали захищати свого колегу, який їх постійно підставляє. Що ж, буває – не всі вміють визнавати свої помилки, а Роман Марченко виглядає саме, як величезна помилка «Самопомочі».

Під час перших спроб відбілити репутацію Марченко, «Самопоміч» на сайті свого київського осередку спромоглася викласти інформацію про іншу аферу свого колеги – повернення у власність громади земельної ділянки під колишнім Сінним Ринком. Ця афера, як і робота пана Марченка на БТА Банк, стали сюжетом нашого другого розслідування (радимо його прочитати для повного сприйняття написаного нижче).

Залишається подякувати «Самопомочі» за швидку реакцію – замість будь-яких зрозумілих дій або коментарів, вони подарували нам ще одну вкрай невдалу спробу реклами свого побратима під назвою «Поліція розслідує продаж землі Олександрівської лікарні у центрі столиці». Щоб довго не переказувати, просто процитуємо.

«Нагадаємо, що земельні ділянки на території Олександрівської (Жовтневої) лікарні у місті Києві були передані Київрадою у довгострокову оренду ЗАТ «УПІК «Проміндустрія» у 2003 році. На ділянці по вул. Шовковичній, 39/1 знаходилась стара будівля інфекційного відділення лікарні, на місці якої орендар зобов’язався побудувати для міста новий медичний комплекс у складі поліклініки, адміністративно-господарського комплексу і корпусу для Національного медичного університету. За це місто надало ЗАТ «УПІК «Проміндустрія» в оренду земельну ділянку площею 0,39 га по вул. Мечникова, 1 під будівництво офісного центру. Земля була надана в оренду терміном на 15 років з правом викупу. Однак за 13 років забудовник не виконав дані зобов’язання.

У 2006 році забудовник вніс авансові платежі в рахунок оплати вартості земельних ділянок. У 2010 році за рішеннями судів права і обов’язки за договором оренди були переведені на ТОВ «Компанія «Сантрейд». В свою чергу «Сантрейд» ініціював звернення до Господарського суду міста Києва, рішеннями якого було визнано укладеними договори купівлі-продажу земельних ділянок на умовах, визначених «Сантрейд», та за цінами, які дорівнювали лише розміру авансових внесків. Зареєструвавши право власності, «Сантрейд» продала земельні ділянки компаніям, зареєстрованим в офшорних юрисдикціях.

Щоб приховати оборудку за заявою нового власника-нерезидента було змінено юридичну адресу та кадастрові номери земельних ділянок.

З метою захисту інтересів громади, Роман Марченко звернувся із заявами до Національної поліції Україні та попросив Київського міського голову доручити відповідним підрозділам Київради підготувати та звернутись до Господарського суду міста Києва з позовами про визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок, визнання права власності територіальної громади та витребування земельних ділянок», – йдеться в статті.

Проте в цій версії від ТОВ «Марченко & «Самопоміч» навмисно пропущені деякі подробиці справи, хоча, здавалось би, будь-який бажаючий може знайти їх у загальнодоступному Єдиному реєстрі судових рішень.

Почнемо з рішення Вищого господарського суду України від 22.12.2010 справа №6/395 по касаційній скарзі АТ «БТА Банк», представником якого в суді був вже добре відомий нам по першим розслідуванням підлеглий Романа Марченка юрист ЮФ «Ілляшев та партнери» Арсеній Герасимів.

28.10.2006 між ЗАТ «УПІК «Проміндустрія» (Іпотекодавець, Майновий поручитель), АТ «Туран Алем» (Іпотекодержатель, стара назва АТ «БТА Банк») та ПП ТОВ «Генді Асетс Лімітед» (Боржник) було укладено договір іпотеки майнових прав на нерухомість, предметом якого є майнові права, що випливають з договору про сумісну діяльність №18/11-1 від 18.11.2002р. (із змінами та доповненнями), учасниками якого є Іпотекодавець та Київська міська клінічна лікарня і полягають в отриманні права власності на 100% площі від загальної об’єкта будівництва. У 2008 році ЗАТ «УПІК «Проміндустрія», після отримання коштів по кредиту, через суд визнала недійсним цей договір іпотеки, тож першим кроком для повернення інвестиційного проекту під контроль АТ «БТА Банк» було знову зробити дійсним цей договір.

АТ «БТА Банк» касацію виграв і повернув «Генді Асетс Лімітед» право на отримання 100% площ у майбутньому об’єкті будівництва на території Олександрівської лікарні. Ми не акцентували уваги на цьому офшорі у минулому розслідування, тож доведеться пояснити зараз – саме через його борги АТ «БТА Банк» отримав контроль над колишніми компаніями-орендаторами землі під бувшим Сінним Ринком.

Пропустимо 5 років судових тяжб між прокуратурою, Київською міською радою, АТ «БТА Банком», ЗАТ «УПІК «Проміндустрія» та ТОВ «Компанія «Сантрейд» і перейдемо зразу до відносно недавніх подій.

У травні 2015 року АТ «БТА Банк» та ТОВ «Компанія «Сантрейд» останній раз спільно виступили проти територіальної громади заради земельних ділянок на території Олександрівської лікарні і зійшлись у Вищому адміністративному суді України, відстоюючи кожен свої інтереси. АТ «БТА Банк» вимагав залишити дійсним лише рішення Київради №355/1565 від 24.06.2004р. яким вилучено з користування Київської центральної міської клінічної лікарні земельні ділянки загальною площею 2,43га. і затверджено проект відведення земельних ділянок в оренду ЗАТ «Проміндустрія» по вул. Шовковичній, 39/1 та Мечникова,1 для здійснення будівництва і таким чином отримати землю під забудову для себе. ТОВ «Компанія «Сантрейд» намагалась повернути землю собі. В результаті повністю програла лише громада Києва – АТ «БТА Банк» відстояв можливість в подальшому отримати для себе контроль над земельними ділянками в суперечках із ТОВ «Компанія «Сантрейд».

Напередодні цього, 16 квітня 2015 року рішенням Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України визнано за АТ «БТА Банк» право власності на прості іменні акції ЗАТ «УПІК «Проміндустрія» кількістю 1470 штук (що становить 49% від загальної кількості) в рахунок погашення заборгованості офшору «Амірар Лімітед». Для виконання цього рішення Арбітражу, Банк звернувся до Печерського райсуду, але згодом його відправили у Шевченківський райсуд Києва, де 2 серпня о 13:30 наш добрий знайомий Арсеній Герасимів допоможе взяти банку під контроль компанію, якій має повернутися незаконно продана земельна ділянка.

11

У цьому ж Шевченківському райсуді 3 березня цього року Арсеній Герасимів вже успішно представляв інтереси АТ «БТА Банк» у аналогічній справі – на користь банку було передано 30.83% акцій ЗАТ «УПІК «Проміндустрія», що належали ТОВ «Сонік».

Підіб’ємо підсумки. Найнятий АТ «БТА Банк» Роман Марченко із 2010 року боровся проти громади Києва та, зокрема, ТОВ «Компанія «Сантрейд» за можливість отримати шляхом забудови Києва компенсацію вкрадених Мухтаром Аблязовим у казахського банка коштів. Перемігши громаду, але програвши бізнес-конкуренту, Роман Марченко, як і в у випадку із Сінним Ринком, пройшовши до Київради, почав боротьбу з конкурентом вже за підтримки «Самопомочі» під гаслом відстоювання інтересів громади. На даний час в активі АТ «БТА Банк» як майнові права на майбутній об’єкт будівництва, так і контроль над компанією, якій має в майбутньому перейти в користування незаконно продана земельна ділянка.

Тепер подивимось на позицію «Самопомочі». Ті ж самі схеми, ті ж самі діючи особи, ті ж самі граблі, що і у випадку з колишнім Сінним ринком. Вибачте, але ані голова фракції Сергій Гусовський, ані керівництво київського осередку «Самопомочі» не виглядають повними дурнями, яких може за носа водити пройдисвіт на кшталт Романа Марченка. Можна повірити в помилку у справі зі сквером на Глибочицькій, але коли таких «помилок» стає все більше, а керівництво прикладає всі зусилля, щоб захистити пана Марченка та його афери, то закономірно виникає запитання – у яку суму була оцінена репутація партії у Києві?

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ