Сьогодні в Київському апеляційному господарському суді розглядали справу щодо скасування рішення Київради про надання статусу скверу скандальній земельній ділянці біля м. Осокорки. Даний сквер був створений в червні минулого року, не дивлячись на те, що ще в квітні 2015 Віталій Кличко активно лобіював інтереси свого однопартійця, депутата Київради Сергія Котвицького, щодо будівництва на місці скверу торговельного центру.

судді

Міський голова перед виборами був вимушений задовольнити вимоги громади та розірвати договір оренди землі з горе забудовником. Однак після виборів, мер столиці вирішив повернути скандальну землю своєму однопартійцю. Для цього забудовник ТОВ «Скай-Буд ЛТД» подав позов на Київраду про скасування її ж рішення про створення скверу. 18 квітня цього року даний позов в одне засідання був успішно злитий Київрадою. Громада дізналася про це лише після того, коли забудовник розіслав комунальним службам лиси щастя про заборону будь-яких дій щодо даної земельної ділянки в т. ч. навіть заборону поливати дерева.

документ

І це попри те, що раніше в юрдепартаменті Київради обіцяли активістів Осокорків інформувати про будь-які перешкоди щодо облаштування скверу.

Лише завдяки громадському супротиву Київрада була змушена подати апеляцію на рішення першої інстанції. Завдяки пікету, суді апеляційної інстанції були змушені залучити громаду в якості третьої сторони яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, попри те, що представники забудовника клопотали про проведення закритого судового засідання, видаливши з залу вільних слухачів.

На сьогоднішньому засіданні представник громад Радислав Дутка зазначив, що Київрада при  ухваленні цього рішення за поданням Кличка допустила умисно юридичні помилки в тексті рішення, які зараз використовує забудовник. Очевидно, що саме такий текст рішення був предметом кулуарних домовленостей Кличка і Котвицького. Попри це Радислав надав суду цілий ряд доказів на предмет порушення забудовником умов договору оренди, які засвідчують законність його розірвання. Через що цинічний план Кличка та Котвицького зривається.

Присутність нардепа від «Свободи» Юрія Левченка і участь громади, очевидно, була не в планах суду, які доволі розгублено ставилися до аргументованих юридичних позицій представника громади і вже в третє за два тижні оголосили перерву у засіданні.

учасники слухань

Чи підуть судді стежкою, накресленою стратегами Кличка, про скасування його ж рішення про створення скверу та побудови на його місці торговельного комплексу – кияни дізнаються на наступному судовому засіданні 9 серпня.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ