Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Будівництво скандального ТРЦ на станції метро «Героїв Дніпра» йде повним ходом попри обіцянки Віталія Кличка, що воно буде зупинене до проведення громадських слухань. Журналіст Радіо Свобода Андрій Дубчак (Andriy Dubchak) повідомив, що в ніч з п’ятниці на суботу над станцією метро знову забивали сваї. В четвер, 15 серпня, Кличко, як міг словами відбивався від захисників станції метро «Героїв Дніпра», які прийшли на сесію Київради висловити своє обурення бездіяльністю мера. Тоді міський голова хотів запевнити громаду, що станція метро побудована на пісках і все, що наразі там відбувається, ніщо інше, як укріплення ґрунтів, яке немає ніякого відношення до будівництва торговельного центру.

Ідея будуватися над станціями метро виникла ще при Омельченку. В 2003 році між Головним управлінням економіки та розвитку міста виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ТОВ «Єлікон ЛТД» та КП «Київський метрополітен» був підписаний інвестиційний договір N 049-13/ і /11 «Про будівництво торговельного центру на перетині Оболонського проспекту та вулиці Героїв Дніпра». Щоб втілити цю ідею без зайвого протесту громади, і була вигадана байка про укріплення ґрунтів. Під приводом, що гілки метро кудись сповзають, що потрібно провести укріплення ґрунтів, а коштів в бюджеті немає, тому ґрунти будуть укріпляти за рахунок інвесторів. В обмін на це, їм віддадуть землі над метрополітеном під забудову торгових центрів. Очевидно, що таким чином над гілкою метро між станціями «Героїв Дніпра», «Мінська» та «Оболонь», і були побудовані торгово-розважальні центри «Дрім Таун 1» і «Дрім Таун 2».

Втім, фірма «Єлікон ЛТД» планує побудувати на Оболоні не лише торгово-розважальний центр. Практично в кількох десятках метрів від цього місця дана компанія має звести багаторівневний паркінг. Дане розпорядження Кличко підписав на початку 2015 року.

Варто зазначити, що ще у 2015 році фірма «Єлікон ЛТД» була прописана за адрескою вулиця Декабристів, 2-а. Там само були прописано й низка фірм народного депутата Валерія Іщенка.

Свого часу фірма «Єлікон ЛТД» була переписана на Ганну Василівну Вергелес. На цю ж особу також були переписані інші фірми Іщенка ТОВ «АТВ» і ПП «Південний».

З 2008 по 2012 Валерій Іщенко був депутатом Київдади від «УДАРу», з 2012 – народний депутат від «УДАРу», а в нинішньому скликанні – від «БПП».

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ