Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

В 2009 році Київрада Черновецького незаконно затвердила схему прибережних смуг, не дивлячись на те, що законодавство передбачало розробку проекту землеустрою водозахисних смуг. Такі дії «молодої команди» були обумовлені тим, що прибережні захисні смуги річки Дніпро були продані в приватну власність, що заборонено законом. Аби прикрити свою аферу, річку Дніпро було названо малою річкою, а її прибережно-захисну смугу визначили лише в 50 метрів.

На початку 2016 року громада Микільської Слобідки подала позов і скасувала безглузде рішення «космічного» мера. Найцікавіше розпочалося пізніше, коли апеляцію на це рішення подала Київрада. Тобто, Кличко, який перед виборами пудрив всім мізки, що буде скасовувати всі незаконні рішення Черновецького, навпаки їх захищає.

Представник Київради в суді зазначає, що громадська спілка не може подавати позов, оскільки це рішення її інтереси не зачіпає. На що, представник громадської спілки Андрій Декало зазначив, що це повна профанація, оскільки дане рішення є нормативно-правовим актом, що зачіпає інтереси всіх киян, як і будь яке нормативно-правове рішення, що приймає Київрада. Очевидно, представник Київради плутає нормативно-правовий акт індивідуальної дії з нормативно-правовим актом загально дії.

Одна з причин, чому вдалося скасувати незаконне рішення Черновецького, це те, що рада не дотрималась конституційних норм. Однак Кличко вирішив виправити помилки свого учителя і вже почав проводити ряд дій. Так, 20.05.2016, через 9 років, в газеті Хрещатик нарешті було опубліковано рішення Київради Черновецького про прибережно-захисні смуги. Все настільки робилося поспіхом, що публікації в газеті Хрещатик і на однойменному сайті відрізняються одна від одної.

Сьогодні (04.08.16) в Київському апеляційному адміністративному суді відбулося чергове слухання та чергове перенесення розгляду цієї справи на 8 вересня. Незважаючи на те, що Апеляційному адміністративному суду дається місяць часу для розгляду подібних справ, дану справу слухають вже третій місяць. Цілком можливо, що сьогодні судді, через активну позицію громади, уваги представників ЗМІ, які були на судовому процесі та присутності нардепа Левченка, так і не наважилися винести незаконне рішення. А можливо, така поведінка суддів пов’язана лише з тим, що вони просто набивають собі ціну за скасування законного рішення першої інстанції.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ